HNonline Evita Dia eRUN.sk Mediweb MAFRA Slovakia Predplatné Inzercia + viac
Strategie.sk
Strategie na Facebooku Strategie na Twitteri Strategie na LinkedIn

Jozef Kováčik sa stáva programovým riaditeľom TV Lux

Súčasne bol od 1. decembra vymenovaný za riaditeľa Klubu priateľov TV Lux Marián Bér, ktorý pôsobí ako prefekt Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave.
A A A

Za nového programového riaditeľa katolíckej televízie Lux bol s platnosťou od 1. decembra 2014 vymenovaný doterajší hovorca Konferencie biskupov Slovenska a riaditeľ Tlačovej kancelárie KBS Jozef Kováčik.

Súčasne bol od 1. decembra vymenovaný za riaditeľa Klubu priateľov TV Lux Marián Bér, ktorý pôsobí ako prefekt Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave. Informovala o tom Tlačová kancelária KBS v Bratislave.

Jozef Kováčik vystrieda vo funkcii doterajšieho programového riaditeľa Jána Buca (Ján Buc), ktorému uplynulo trojročné funkčné obdobie a má aj zdravotné problémy.

J. Kováčik pozitívne vníma, že do katolíckej televízie prichádza spolu s ďalším kňazom Mariánom Bérom a teší sa, že bude v kolektíve tvorivých ľudí.

Okrem spomenutých dvoch funkcií je J. Kováčik od apríla tohto roku aj správcom farnosti Kráľovnej rodiny v Bratislave. V súvislosti s vymenovaním za programového riaditeľa TV Lux informoval, že onedlho mu končí tretie funkčné obdobie hovorcu KBS, túto službu vykonáva už viac ako osem rokov a uplynulo tiež 10 rokov od jeho nástupu do funkcie riaditeľa TK KBS. Preto onedlho postupne odovzdá tieto funkcie svojmu nástupcovi.

Slovenská katolícka televízia Lux začala svoje samostatné vysielanie v roku 2008 prostredníctvom satelitu a káblovej televízie. Jej ambíciou je budovať na Slovensku televíznu alternatívu, prostriedok šírenia pokoja, povzbudenia a hodnôt, uviedla TK KBS.

 

Chcete byť pravidelne informovaní o dianí v brandži? Odoberajte bezplatný newsletter Stratégií.