04.07.2016, 22:31

Toto je 10 najinšpiratívnejších webov o dizajne

Grafický dizajn, architektúra alebo zaujímavé obaly produktov - tieto stránky vás zaujmú, či už začínate alebo ste skúsený profík.

Toto je 10 najinšpiratívnejších webov o dizajne
Zdroj: Pixabay

Prinášame výber stránok s dizajnom, produktami, ktoré navrhujú študenti, no vyzerá ako od profesionálov, a inšpiráciami. 

Stránku The Dieline založil Andrew Gibbs. Stránka odzrkadľuje jeho lásku k dizajnu a navrhovaniu obalov. The Dieline je miestom pre študentov aj profesionálov, kde nájdu tie najlepšie práce od dizajnérov z celého sveta.

Zdroj: Dieline

Wallpaper vznikol v roku 1996 ako časopis a od roku 2004 funguje aj jeho webová verzia. Ponúka však viac ako len články z printovej verzie. Používatelia tu nájdu novinky zo sveta dizajnu, architektúry, módy a umenia.

Zdroj: Wallpaper

Packaging of the world je jedna z nájznámejších stránok, ktorú by ste nemali vynechať. Založil ju Derick Lin. Je galériou inšpiratívnych dizajnov z celého sveta. Packaging of the world publikuje práce svetovo uznávaných agentúr, ale dáva priestor aj študentom. Podľa nás jedna z najinšpiratívnejších stránok. 

Zdroj: Packaging of the world

Od svojho vzniku v roku 1999 si Designboom kladie za cieľ publikovať tie najlepšie práce a tak spájať kreatívnych ľudí zo všetkých kútov sveta. Ponúka novinky o umení, architektúre, dizajne a nových technológiách.

Zdroj: Designboom

Packaging world prináša zaujímavé články o produktoch, veľmi oceňujeme prípadové štúdie a aktuálne informácie zo sveta dizajnu.

Zdroj: Packaging world

Designinspiration - stránka, ktorá je prehliadkou zaujímavých dizajnov produktov, architektúry a umenia.

Zdroj: Designinspiration

Packaging digest je webová stránka magazínu, ktorý vznikol v roku 1963. Obsah stránky je zameraný najmä na dizajn obalov.

Zdroj: Packaging digest

Projekt Behance nie je nutné zvlášť predstavovať a určite má svoje miesto v Bookmarkoch viacerých z nás. Združuje práce dizajnérov z celého sveta a uľahčuje tak firmám hľadanie nových talentov. Nájdete tu grafický dizajn, ilustrácie, módu a architektúru.

Zdroj: Behance

Lovely Package je stránka, ktorá vyberá a zverejňuje tie najlepšie dizajny obalov.

Zdroj: Lovely package

Creative Bloq je miestom, kde môžete načerpať inšpiráciu. Či vás zaujíma grafický dizajn, typografia alebo umenie, na tejto stránke sa nájde niečo pre každého.

Zdroj: Creative Blog

Poznáte ďašie tipy na weby o dizajne? Nechajte nám odkazy na ne v komentároch. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.