16.02.2017, 21:01

Ikea v Izraeli vydala katalóg. Je úplne bez žien a dievčat

"Chceli sme byť prívetivejší k ortodoxným židom.”

Ikea v Izraeli vydala katalóg. Je úplne bez žien a dievčat
Zdroj: jpost.com

Švédsky výrobca nepúta pozornosť len na Slovensku, keď momentálne otvára svoj prvý eshop, ale aj za hranicami. Najnovší Ikea katalóg, ktorý vyšiel v Izraeli, obehol už viaceré zahraničné médiá.

V katalógu totiž nie je zobrazená jediná žena ani dievča. Naopak, vidieť môžeme iba muža – otca a dvoch synov. Typická ukážka katalógu, ktorá koluje internetom, je z kuchyne, kde otec pripravuje pokrm pre svoje deti. Všetci traja majú typickú zamatovú čiapku Židov, čítajú náboženské texty a zachytení sú v bežnom rodinnom prostredí. No bez matky či inej ženy.

Portál Jpost.com ponúka aj vysvetlenie Ikea: “Regujeme na požiadavky našich zákazníkov. Rozhodli sme sa vydať katalóg, ktorý umožňuje náboženstvu a ortodoxnej skupine židov listovať katalógom bez toho, aby boli nejako vyrušení. Naše produkty im chceme sprostredkovať tak, aby sme sa čo najviac priblížili k ich životnému štýlu.”

​A tento prípad nie je jediný. V roku 2012 uviedla Ikea pre saudský trh katalóg, v ktorom odstránila všetky ženy. Vyniesol vtedy celosvetovú kritiku, keďže v západných krajinách ľudia dostali katalóg s tými istými obrázkami, avšak so ženami. V tom čase sa však Ikea ospravedlnila. Či tomu tak bude aj v tomto prípade, uvidíme, najnovší katalóg z Izraela koluje internetom len pár hodín.

Zdroj: dailymail.co.uk

Zdroj: dailymail.co.uk

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.