31.10.2017, 16:26

Zmeny vo vedení Slovenského rozhlasu. Odchádza Vincent Štofaník

Na poste riaditeľa Sekcie programových služieb nahradí Štofaníka šéfdramaturg Dzurjanin.

Slovenskému rozhlasu od roku 2013 šéfuje Vincent  Štofaník. Predtým mal na starosti informačné programové služby Rádia Slovensko, Rádia Regina a Radia Slovakia International. Pôsobil tiež v TA3, či v rádiách Twist a Lumen. Rádio Slovensko je stabilne druhým najpočúvanejším rádiom na Slovensku. Slovenský rozhlas prevádzkuje aj okruhy:  Rádio Devín, Rádio FM, Rádio Regina, Rádio Patria, Rádio RSI, Rádio Pyramída, Rádio Devín a Rádio Litera. Uvidíme, akú predstavu zahřňajú plány nového riaditeľa RTVS o riaditeľovi Slovenského rozhlasu, keďže vieme, že Jaroslav Rezník, ako bývalý šéf Slovenského rozhlasu, dokonale pozná práve toto prostredie.
Zdroj: TASR

RTVS kontinuálne pokračuje v personálnych zmenách, ako to od nástupu do funkcie avizoval generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník. Na poste riaditeľa Sekcie programových služieb Slovenského rozhlasu končí k dnešnému dňu Vincent Štofaník, ktorého nahradí súčasný šéfdramaturg Rádia Slovensko Michal Dzurjanin. Informovala o tom Erika Rusnáková, hovorkyňa RTVS.

„Michal Dzurjanin je skúsený rozhlasový profesionál, ktorý Slovenský rozhlas veľmi dobre pozná, preto jeho životné i profesionálne skúsenosti budú zárukou plynulého rozvoja najstaršieho slovenského rádia,“ uviedol Jaroslav Rezník, ktorý zároveň poďakoval Vincentovi Štofaníkovi za jeho pôsobenie a odvedenú prácu v Slovenskom rozhlase. 

Ako doplnil Dzurjanin, štruktúra Slovenského rozhlasu je veľká a zároveň krehká. „Mám rešpekt a veľkú zodpovednosť, aby celý tento organizmus fungoval podľa možnosti ešte lepšie ako doteraz, pretože vždy je čo zlepšovať, a to je moja úloha,“ poznamenal. 

Michal Dzurjanin bol v rokoch 1995-96 a 1999 až 2003 bol redaktorom spravodajstva Slovenského rozhlasu, neskôr pracoval ako hovorca Ústavu pamäti národa. V rokoch 2004 až 2011 bol členom Rozhlasovej rady, má pracovné skúsenosti aj zo samosprávy a štátnej správy. „Slovenský rozhlas je mojím životným pôsobiskom a som vďačný za príležitosť vrátiť sa doň a odovzdať svoje skúsenosti v prospech skvalitnenia jeho programu,“ poznamenal Dzurjanin, ktorý pred mesiacom nahradil na pozícii šéfdramaturga Rádia Slovensko Martinu Kubániovú, ktorá nastúpila na materskú dovolenku. 

​Na pozíciu šéfdramaturga Rádia Slovensko od 2. novembra prichádza Milan Urbaník. „Je to skúsený profesionál s vysokou mierou kreativity a vášne pre rozhlasovú prácu,“ konštatoval Jaroslav Rezník. Milan Urbaník je poslucháčom dobre známy ako moderátor a šéfredaktor Rádia Frontinus, tvorca a moderátor rannej šou Kokoriko Fun Rádia, ako aj moderátor niekoľkých televíznych projektov v RTVS a TV JOJ. Neskôr bol programovým riaditeľom Rádia Okey, generálnym riaditeľom Rádia HEY! a programovým riaditeľom Anténa Hitrádio.

"Je to neuveriteľné, po dvadsiatich piatich rokoch v rádiách takáto výzva. Ďakujem za prejavenú dôveru vedeniu RTVS. Nesmierne sa teším na pôsobenie v najtradičnejšej rozhlasovej stanici na Slovensku,“ podotkol Urbaník.

RTVS okrem toho 6. novembra vypíše výberové konania na pozície výkonných riaditeľov štúdií v Košiciach a v Banskej Bystrici, do ktorých sa majú možnosť prihlásiť aj súčasní riaditelia. „V súlade s mojím konceptom posilnenia autonómie regionálnych štúdií RTVS chceme dať široký priestor novým ľuďom pri obsadzovaní manažérskych funkcií v regióne,“ ozrejmil generálny riaditeľ.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.