HNonline Evita Dia eRUN.sk Mediweb MAFRA Slovakia Predplatné Inzercia + viac
Strategie.sk
Strategie na Facebooku Strategie na Twitteri Strategie na LinkedIn

Big Ideas for CEE predstavuje dvojicu svetovo uznávaných rečníkov, ktorí sa podieľajú na zmene sveta ako ho poznáme

Miha Pogacnik a Nenad Pacek vystúpia na prestížnom fóre Big Ideas for CEE v októbri v Bratislave.
Zdroj: 
Neopublic Porter Novelli
A A A

Miha Pogacnik, ktorý netradičným spôsobom prepája inovatívne myšlienky pre podnikanie s hrou na husle, a Nenad Pacek, ktorý 16 rokov viedol rešpektované analytické oddelenie pri časopise The Economist, vystúpia na prestížnom fóre Big Ideas for CEE v októbri v Bratislave. Pripoja sa tak ku Kenovi Segallovi a ďalším piatim výnimočným osobnostiam, ktorí prídu inšpirovať slovenských podnikateľov a manažérov.

Miha Pogacnik sa preslávil tým, ako vo veľkých spoločnostiach pomohol spustiť zásadné zmeny a nachádzať nové inšpirácie. Opustil sľubnú kariéru klasického koncertného majstra, aby manažérom po celom svete otvoril cestu k využitiu kreativity vo svojej práci. Pogacnik vytvára nový vzťah medzi umením a podnikaním. Vo svojich vystúpeniach zvýrazňuje to, čo sa môžu podnikatelia naučiť od umelcov – inak počúvať a inak vidieť podnety každodennej rutiny.  Pogacnik využíva umenie ako organizačný nástroj rozvoja, vďaka čomu sa aj odvážne vízie stávajú uskutočniteľné. Okrem poradenstva pre globálne firmy a inšpiratívnych vystúpení na konferenciách pôsobí ako diplomat. Od roku 1992 pôsobí aj ako veľvyslanec kultúry Slovinska. Na Big Ideas for CEE vystúpi s prezentáciou Stratégia hudobného líderstva! Obnova stredoeurópskeho ducha.

Nenad Pacek je jedným z popredných svetových autorít na rozvíjajúce sa trhy. Poskytuje poradenstvo pre podnikateľské elity na tému kľúčových príležitostí a výziev a pomáha im nastaviť úspešné stratégie. Šestnásť rokov pracoval v rešpektovanom The Economist Group ako riaditeľ jej analytického oddelenia Economist Intelligence Unit. Pacek viedol globálne konferencie a okrúhle stoly za účasti politických a podnikateľských lídrov v celej Európe, Afrike a na Blízkom východe. Vďaka tomu je často oslovovaný svetovými médiami.

Vydavateľstvo Virgin Book zaradilo Paceka medzi 40 vedúcich tvorcov názorov v oblasti hospodárstva a podnikania. Svoju povesť si vybudoval dlhoročným poskytovaním poradenstva najväčším svetovým korporáciám.

 

Big Ideas for CEE (www.bigideasforcee.eu) je pravidelné dvojdňové stretnutie spíkrov z celého sveta s podnikateľskou elitou a vrcholovými manažérmi krajín strednej a východnej Európy. Svoju históriu začalo písať v roku 2011. Tento rok sa uskutoční 17. a 18. októbra 2013 v Bratislave. „Na podujatí vystúpi spolu osem osobností z oblasti obchodu, manažmentu, športu, či umenia, ktoré dokázali premeniť príležitosť na úspech a problémy na nové naštartovanie. Sme presvedčení, že tak, ako pomohli globálnym korporáciám, môžu byť zdrojom inšpirácie, nových myšlienok a nápadov aj pre tých, ktorí prídu na naše podujatie,“ hovorí manažérka projektu Big Ideas for CEE, Karolína Kubelová.

Generálnymi partnermi Big Ideas for CEE sú spoločnosti SOITRON a KPMG Slovensko. Mediálnym partnerom sú Hospodárske noviny. Podujatie sa uskutoční v priestoroch Hotela Radisson BLU Carlton.