HNonline Evita Dia eRUN.sk Mediweb MAFRA Slovakia Predplatné Inzercia + viac
Strategie.sk
Strategie na Facebooku Strategie na Twitteri Strategie na LinkedIn

Američania zakázali reklamu, podľa ktorej vegáni vydržia dlhšie v sexe

Reklama je plná sexu. Na Super Bowl ju však neuvidíme.
Zdroj: 
Erika Brindzová, idnes.cz
A A A

Organizácia PETA chcela počas 50. ročníka amerického Super Bowlu predstaviť reklamu na podporu vegánstva. Lenže ochrancovia práv zvierat narazili na odpor a televízia CBS reklamu plnú sexu zakázala.

Organizácia PETA v reklame porovnáva, ako si v posteli užívajú konzumenti mäsa a vegáni a tvrdia, že druhá skupina vydrží dlhšie.

 
Reklama sa ale 7. februára počas jedného z najsledovanejších prenosov v americkej televízii v hlavnom vysielacom čase neobjaví. Podľa televízie CBS je príliš sexistická. Ako môžete vidieť vo videu, tvorí ho vlastne len milovanie dvoch párov.
 
PETA sa bráni, že reklama má poučiť ľudí o rizikách konzumácie potravín s vysokým obsahom cholesterolu, ako sú mäso, vajcia a mliečne výrobky, ktoré môžu spomaliť krvný obeh a viesť k erektilnej dysfunkcii. Na druhej strane vegánskej potraviny, vrátane čerstvého ovocia a zeleniny, môžu podľa nich pomôcť s prekrvením všetkých orgánov v tele.
 
Ochrancovia práv zvierat PETA už v minulosti narazili na odpor s provokatívnymi kampaňami, v ktorých sú modelky len kusy ľudského mäsa alebo sa konzumácia mäsa prirovnáva k holokaustu.
V roku 2014 nastal rovnaký scenár - PETA chcela počas zápasu Super Bowl uverejniť reklamu, v ktorej sa modelka vyzývavo "hrala" so zeleninou. Opäť - neúspešne. Reklama bola zakázaná. Píše idnes.cz.

 
Túto reklamu chcela tiež PETA pustiť počas zápasu. V nej ukazuje mladé ženy, ktoré majú namiesto pŕs kravské vemená. Neúspešne.

 
A v tretej reklame, ktorá nebola pred dvomi rokmi tiež povolená vysielať počas zápasu, vidieť mladého muža, ktorý doniesol dvom mladým ženám pizzu s extra dávkou salámy. So salámou však opäť u dievčat neuspel...