Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
11.03.2020, 17:05

RTVS reaguje na zatvorenie škôl a škôlok rozšírením detského programu

Na Dvojke prinesie oveľa viac detského programu.

RTVS reaguje na zatvorenie škôl a škôlok rozšírením detského programu
Zdroj: RTVS / Spadla z oblakov

Keďže je pre situáciu s koronavírusom uzatvorených množstvo materských a základných škôl, RTVS prinesie na Dvojke oveľa viac detského programu. Ten vyskladala výlučne z pôvodnej televíznej tvorby pre deti.

​Popri pravidelných detských blokoch, teda Veľkom detskom predstavení od 18:30 do 19:50, jeho rannej repríze od 6:30 do 8:00 a Obedníčku od 11:30 do 12:00, RTVS oddnes nahradila predpoludňajšiu dramatiku pre dospelých pôvodnými detskými seriálmi. Jeden a pol hodinový detský predpoludňajší blok bude Dvojka vysielať do pondelka 23. marca.

„V rámci mimoriadneho voľna na školách, RTVS myslí na to, ako deťom čo najviac spríjemniť ich pobyt doma, a preto svoje vysielanie obohatila o detské programy. Z našej bohatej televíznej tvorby sme vybrali tituly, ktoré vždy mali u našich najmenších divákov veľký ohlas,“ poznamenal programový riaditeľ televíznej časti Marek Ťapák.

Zdroj: archív STV

​V detskom bloku, vysielanom do 23. marca od 10:00 do 11:30, pôjdu také kultové seriály ako Spadla z oblakov, Superhrdinovia či muzikantské rozprávky z prázdnin dvoch súrodencov na starom zámku u starých rodičov – Stratená melódia.

V Obedníčku sa zase najmenšie deti môžu tešiť na animované seriály Máme Emu, Kremienok a Chocholúšik a obľúbených Trpaslíkov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.