Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
05.04.2017, 10:11

Návrat do minulého storočia. Dajte ruky od RTVS preč, odkazujú Ficovi matovičovci

Po včerajších vyjadreniach na adresu manažmentu RTVS na HNClube, dnes reagovala strana Igora Matoviča.

Po včerajších vyjadreniach na adresu manažmentu RTVS na HNClube, kde sa premiér Fico vyjadril, že súčasné vedenie musí skončiť, dnes reagovalo opozičné OĽaNO-NOVA. 

Na tlačovom brífingu prirovnal poslanec ​Gábor Grendel výroky premiéra k návratu do minulého storočia. "Súčasné výroky predsedu vlády mi pripomínajú Kubišovské časy. Občania tejto krajiny si to nezaslúžia. S verejnoprávnou televíziou nemá byť spokojná vláda ani opozícia. Majú s ňou byť spokojní občania."  

Člen mediálneho výboru parlamentu, poslanec Jozef Viskupič dodal: "Premiér sa háda s vlastným obrazom v médiách. Samozrejme, že ten obraz nie je lichotivý, namiesto toho, aby konal vyhlási, že ho srdí, ako médiá publikujú z jeho pohľadu "shity". Vyzývam premiéra, aby dal na čas kedy budú na výbore pre médiá vypočutí kandidáti od média verejnej služby ruky preč." 

"Marek Maďarič po riaditeľovaní Hrehu a Nižňanského si zadefinoval, že s tým musí niečo urobiť a chcel si vystavať politický pomník. Nastáva zásadný rozpor medzi dosť silnými mužmi Smeru, pán Maďarič si nechce nechať pľuť na svoj pomník od premiéra, lebo sa vykonal kus roboty. Veľmi dobre rozumiem, čo hovorí minister Maďarič. V snahe, aby neovládla médium verejnej služby stranícka centrála SNS, RTVS bráni," dodal Viskupič. 

"Voľbu generálneho riaditeľa treba dostať z parlamentu von," povedal Viskupič. Matovičovci predstavia v blízkej budúcnosti návrh na odpolitizovanie verejnoprávnej inštitúcie. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.