Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
05.04.2017, 15:00

Fico chce z RTVS urobiť slúžku vlády, tvrdia sulíkovci

Opozičná strana SaS protestuje proti snahe predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) privlastniť si verejnoprávny RTVS. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil podpredseda strany Ľubomír Galko v reakcii na ďalšie kritické výroky, ktoré premiér RTVS adresoval.

"Robert Fico bezprecedentným spôsobom zaútočil na RTVS, ktorá má byť nezávislá. Každý diktátor by chcel mať svoju vlastnú televíziu a on ním nepochybne je," povedal.

Podľa Galka si mnohí pamätajú časy, kedy Slovenská televízia bola len hlasnou trúbou vlády Vladimíra Mečiara. "Premiér tvrdí, že RTVS je opozične ladená, čo je totálny nezmysel.

Dôkazom je, že aj SaS podala niekoľko sťažností na RTVS, ale podali sme ich tam, kde sa to má robiť, teda na Radu RTVS. Nech Fico urobí to isté, ale nech nezneužíva moc na ovládnutie tohto média," apeloval Galko.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová poukázala na fakt, že minister kultúry Marek Maďarič (Smer-SD) vypúšťa do sveta úplne iné posolstvá ako premiér.

"Maďarič vníma vývoj v RTVS ako pozitívny a tvrdí, že generálny riaditeľ Václav Mika by mal zase kandidovať. Takéto protichodné stanoviská sú nebezpečné," doplnila Jana Kiššová (SaS), podľa ktorej takúto prestrelku medzi dvoma členmi vlády môže verejnosť vnímať ako prejav nedôvery voči ministrovi Maďaričovi, resp. odkaz Mikovi, že ak predsedovi vlády nepôjde po ruke, nechá ho odvolať.

Fico na utorkovej (4. 4.) diskusii Hospodárskych novín vyhlásil, že verejnoprávne médiá hrajú hru o sledovanosť, na základe čoho vedenie Slovenského rozhlasu a Slovenskej televízie zlyhalo.

"Slovenská televízia nie je verejnoprávna. Vedenie RTVS nezvládlo úlohu zaistiť verejnoprávnosť. Považujem spravodajstvo RTVS za opozične ladené. Musí dôjsť k výmene na čele RTVS".

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.