Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
08.03.2021, 08:55

Digitálny týždeň: Apple Glass: prídu revolučné inteligentné okuliare už tento rok?

A tiež: Svetové Photoneo zo Slovenska a fantastický Fantasian.

Digitálny týždeň: Apple Glass: prídu revolučné inteligentné okuliare už tento rok?
Zdroj: Macrumors

Svetové Photoneo zo Slovenska

Vedeli ste, že na Slovensku máme svetovú špičku v automatizácii? Startup Photoneo je tvorcom a držiteľom patentu na 3D kameru s najvyšším rozlíšením a najväčšou presnosťou, akú dnes viete získať. Táto technológia spolu s napojením na robotiku umožňuje maximalizovať efektivitu v rôznych priemyselných odvetviach, napríklad pri automatizácii skladov. Verte nám, o Photoneo ešte budete počuť!

Fantastický Fantasian

Meno autora strhujúcej série Final Fantasy je známe predovšetkým herným kajšmentke. Legendárny Hironobu Sakaguchi pripravuje pre platformu Apple Arcade novú hru s názvom Fantasian, ktorá už z prvých vizuálov nesie jeho nezameniteľný rukopis a potvrdzuje, že hry vedia byť interaktívnym umeleckým dielom. Okrem príbehového traileru určite odporúčame vidieť aj ukážku priamo z hry.

Apple Glass: prídu revolučné inteligentné okuliare už tento rok?

Apple v štvrtom kvartáli 2020 ohlásil rekordné výsledky a  katapultoval svoje akcie do rovnako rekordných výšok. Avšak už niekoľko rokov silnejú hlasy o tom, že cupertinský gigant potrebuje nový a inovatívny produkt. Po neúspechu Google Glass (bol to vlastne neúspech?) a vďaka viacerým patentom a akvizíciám to pre rok 2021 skutočne vyzerá, že Apple predstaví vlastné inteligentné okuliare. Hoci všetko je v rovine špekulácie, dávalo by to pre ich produktový ekosystém perfektný zmysel a Apple by tak možno vedel zopakovať masívny úspech iPhonu – ten tiež nebol prvým smartfónom s dotykovým displejom, ale bol prvým, ktorý ľudia pochopili a chceli.

Teams dostane lepšie zabezpečenie

Už je tomu rok, čo sme sa presunuli na homeoffice a veľká väčšina ľudí sa prvýkrát zoznámila s nástrojmi na videohovory ako Microsoft Teams, Cisco WebexZoom, či Google Meet. Nech už používate akýkoľvek, otázka ich zabezpečenia je vždy prvoradá. Jeden z najpopulárnejších nástrojov Microsoft Teams sa tak koncom roka dočká výrazného vylepšenia v podobe end-to-end šifrovania, primárne určeného na individuálne stretnutia.

 ADMA: Digital RULEZZ 2021 na spadnutie

Livestream, aký slovenský internet už dlho nezažil! Už o niekoľko dní sa môžeme tešiť na konferenciu Digital RULEZZ 2021, ktorá sa tento rok bude konať online asi s najlepším spíkrom súčasnosti – Lesom Binetom! Zároveň si vypočujeme najlepšie hodnoteného spíkra z predchádzajúcich ročníkov, Michala Pastiera z agentúry Zaraguza. Ukončením budú case studies úspešných firiem, ktoré zvládli koronu najlepšie. Vidíme sa?

Rubriku #digitalnytyzden prinášajú Stratégie v spolupráci s ADMA každý pondelok.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.