Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
16.03.2021, 09:25

Digitálny týždeň: Deepfake: sen každého dezinformátora

A tiež: Facebook investuje do VR a Amerika do e-pickupov.

Digitálny týždeň: Deepfake: sen každého dezinformátora
Zdroj: The Verge

Amerika hľadá najlepší e-pickup

Jedna zo životných právd hovorí, že kto chce dobiť srdcia amerických motoristov, musí vyrobiť obludne obrovský pickup. A keďže chceme byť cool, sexy a eko (ideálne všetko zároveň), tak nech je v elektrike. To je dôvod, prečo Tesla predstavila Cybertruck, prečo GMC vzkriesil Hummer EV, alebo prečo Ford prepracuje svoju legendárnu F150. Nie je preto divu, že automobilové startupy ako Canoo upútajú skutočne VEĽA pozornosti investorov a laikov, ak predstavia svoju interpretáciu pickupu. Čo na tom, že tento konkrétny vyzerá ako ponorka... hoci so skutočne praktickými riešeniami.

Netflix vypne (možno) aj vás

Internetová televízia plánuje razantnejšie postupovať proti ľuďom, ktorí zdieľajú svoje heslo na viacerých zariadeniach a tak oberajú službu o zisky. O rekordných prírastkoch konkurenčného Disney+ sme písali len nedávno, pričom medzičasom služba prekonala míľnik 100 miliónov predplatiteľov. Ofenzíva Netflixu je teda pochopiteľná - to skutočne je pre niekoho veľa dať pár eur za také množstvo kvalitného obsahu? 

Deepfake: sen každého dezinformátora

Niekoľko týždňov dozadu sme spomínali tvorbu digitálnych osobností vďaka projektu  MetaHumans.  A hoci nás rýchly vývoj technológii fascinuje, pri deepfake videách sa nevieme zbaviť pocitu, že narobia ešte veľa problémov. Posledný príklad fiktívneho konta herca Toma Cruisa na Tik-Toku ukazuje, ako veľmi realisticky už vedia podobné videá vyzerať. Predstavte si využitie niečoho podobného v kombinácii s ľuďmi, pre ktorých sú kritické myslenie a overovanie faktov cudzie pojmy. Bŕŕŕ...

Facebook má masívny záujem o AR / VR

Ak vnímate Facebook výhradne ako sociálnu sieť, je na čase zmeniť optiku – priamo na optiku okuliarov pre virtuálnu realitu. Podľa posledných reportov totiž vo Facebook Reality Labs, divízie zameriavajúcej sa na vývoj zariadení pre virtuálnu a rozšírenú realitu, pracuje už takmer desať tisíc ľudí. To je asi dvadsať percent všetkých zamestnancov Facebooku a znamená to jediné – niečo veľké je vo vzduchu! Pre vás, ktorý si už ulietavate na virtuálnom svete, pozrite si desať najlepších VR webstránok podľa Editor X

ADMA: ocenenia Digital PIE 2021 rozdané

Na konferencii Digital RULEZZ 2021 boli vyhlásené ocenenia Digital PIE 2021 za najlepšie slovenské projekty v oblasti digitálneho marketingu za uplynulý rok. Pozrite sa spolu s nami na víťazov v kategórii Performance.

Rubriku #digitalnytyzden prinášajú Stratégie v spolupráci s ADMA každý pondelok, tento týždeň s oneskorením, v utorok.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.