Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
23.03.2021, 08:35

Digitálny týždeň: Áno, inteligentné erotické hračky sú hacknuteľné

A tiež: Mac konvertoval na PC a Trump založí Trumbook.

Digitálny týždeň: Áno, inteligentné erotické hračky sú hacknuteľné
Zdroj: NikkiDarling

Mac vs PC vs PC

Prakticky okamžite po predstavení vlastných procesorov Apple M1 a prvých testoch, ktoré dokazovali ich výkonnosť, začal Intel solídnu antikampaň s cieľom očistiť svoje renomé. Teraz však vytiahol skutočne ťažký kaliber – presvedčil (=preplatil) herca zo série desiatok reklám Mac vs PC, ktorý kedysi hral pohodový Mac, aby prešiel na PC a zároveň Apple tak trochu „naložil“. Výsledok je rozporuplný, ale výsledný názor ako vždy záleží na tom, či ste jabĺčkar, alebo nie.

Ten pocit, doniesť domov hru

Doba, kedy ste sa vybrali do predajne hier a odnášali si odtiaľ fakt veľkú krabicu s vytúženým kúskom je už za nami. Nadšenci kamenných obchodov si dnes podľa posledného vývoja okolo herného reťazca GameStop radi rozohrajú iné, skôr akciové hry. Gizmodo si zaspomínalo na časy dávno minulé, kedy krabice k hrám boli umelecké diela a o ich online distribúcii sme ani nesnívali.

Áno, inteligentné erotické hračky sú hacknuteľné

Ak sa profilujete ako líder v oblasti bezpečnosti a kybernetických trendov, nemôžete ignorovať ani rastúcu popularitu inteligentných erotických hračiek. ESET preto pripravil rozsiahlu analýzu o sexe v digitálnej ére, pričom jeho výskumníčky dôkladne preverili (!) aplikácie pomôcok od We-vibe a Lovense. Objavili viaceré potenciálne hrozby, ktoré pre ich chúlostivú povahu môžu mať vážne následky. V #digitalnytyzden k téme pristupujeme so všetkou serióznosťou, ale ak ste dočítali až sem, stavíme sa s vami o čo len chcete, že vám aspoň jedenkrát dvihlo kútik úst.

Dočkáme sa Trumpbooku?

Klasické príslovie hovorí, že ak nepríde hora k Mohamedovi, musí prísť Mohamed k hore. V prípade Donalda Trumpa platí, že ak vám zrušia kontá na FacebookuTwitteri, tak... si založte vlastnú sociálnu sieť. Ako vždy, exprezident myslí vo veľkom a plánuje za sebou pritiahnuť desiatky miliónov ľudí. My by sme dokonca mali aj odporúčanie, ktorých influencerov by mal osloviť medzi prvými.

ADMA: ocenenia Digital PIE 2021 rozdané

Na konferencii Digital RULEZZ 2021 boli vyhlásené ocenenia Digital PIE 2021 za najlepšie slovenské projekty v oblasti digitálneho marketingu za uplynulý rok. Pozrite sa spolu s nami na víťazov v kategórii Idea.

Rubriku #digitalnytyzden prinášajú Stratégie v spolupráci s ADMA každý pondelok, tento týždeň s oneskorením, v utorok.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.