Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
13.04.2021, 08:45

Digitálny týždeň: Je ovládanie hier vlastnými myšlienkami realitou?

A tiež: Facebook skopíroval Clubhouse a videohovory frustrujú.

Digitálny týždeň: Je ovládanie hier vlastnými myšlienkami realitou?
Zdroj: Neuralink

Facebook vykráda Clubhouse

Najväčšia sociálna sieť nedávno spustila kampaň, kde tvrdí, že skvelé nápady si zaslúžia byť objavené... no a tie najlepšie si očividne zaslúžia byť skopírované.  Preto Facebook skopíroval Clubhouse, premenoval na Hotline a len aby sa nepovedalo, pridal do diskusii možnosť videa. A tým sme zoznam rozdielov prakticky vyčerpali.

Zažívate frustráciu z videohovorov?

Bez ohľadu na to, ako významne nám aplikácie Zoom, Microsoft Teams, či Google Meet pomohli dorozumievať sa pri práci z domu, už ich máme... plné zuby. Ak vás preto neustále videohovory oberajú o životnú energiu, vedecká štúdia potvrdila, že rozhodne nie ste samy. Únava z online meetingovania u niektorých možno zašla až tak ďaleko, že si svoje reakcie podobne ako redaktor  CNET nahrali dopredu a potom ich kolegom už len púšťajú...

Ovládanie hier vlastnými myšlienkami realitou?

Neuralink, ďalší z rady bočných projektov Elona Muska, v uplynulom týždni ukázal video opice, ktorá dokázala bez najmenších problémov hrať klasický pong výhradne pomocou mysle. V praxi to fungovalo tak, že implantát zaznamenával a následne dekódoval vzruchy, ktoré vznikali v mozgu ako reakcia na hru protivníka a následne ich prenášal na zobrazovaciu jednotku. V praxi by zdokonalenie podobných technológii vedelo viesť k pomoci ťažko zdravotne postihnutým ľuďom ovládať počítače alebo smartfóny.

Duel na tri časti

Keď Lenovo predstavilo výkonný herný smartfón Legion Phone Duel 2 (inak, kto si spomína na Nokia N-Gage?), asi si nepredstavovalo, že internet zaplavia správy a videá o jeho náchylnosti na lámanie. Vieme si veľmi reálne predstaviť, že sa tak zažeriete do hry, že ho trochu potlačíte a... je po ňom. Z videa JerryRigEverything, ktorý si svoj kanál založil práve na ničení všetkého možného a technického, sa to zdá ako skutočne jednoduchá úloha.

ADMA: ako na skvelé CV

Spoločne s odborníčkami z našich členských agentúr sme sa zamerali na to, ako si pripraviť skvelý životopis, ktorý obstojí (nielen) v  ADMA. Čo presne v životopisoch hľadajú a čo vám zabezpečí minimálne druhé kolo pohovoru?

Rubriku #digitalnytyzden prinášajú Stratégie v spolupráci s ADMA.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.