Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
13.06.2021, 12:00

Týždeň v médiách: Naozaj zachránia financie z ministerstva šport na RTVS? Alebo prečo by mal telerozhlas strieľať góly?

  • Prečo RTVS potrebuje športovú stanicu
  • Aký šport dnes vysiela telerozhlas
  • Koľko stojí šport
Týždeň v médiách: Naozaj zachránia financie z ministerstva šport na RTVS? Alebo prečo by mal telerozhlas strieľať góly?
Zdroj: archív

Začiatkom mája médiá, vrátane Stratégií, intenzívne riešili spustenie novej športovej stanice, ktorú mala spustiť verejnoprávna televízia. Tému o novej športovej stanici odštartoval portál žive.sk, ktorý tak urobil na základe informácií od operátorov. Neskôr sa hovorilo aj o presnom dátume, ktorý padol na 10. júna, čo bol úvodný deň majstrovstiev Európy vo futbale. V uplynulý týždeň generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník oznámil, že športovú stanicu nespustí. Ako dôvod uviedol nedostatok finančných prostriedkov a trvajúce rokovania s ministerstvom kultúry.  „RTVS dlhodobo pracuje na zorganizovani a rozvysielaní ďalšieho televízneho okruhu. Momentálne sme v stand-by režime. Máme pred sebou pár kôl rokovaní s ministerstvom financií o naplnení záväzku platenia výpadku koncesionárskych poplatkov za dôchodcov. Bez toho, aby sme v tomto nemali jasno, nebudeme spúšťať štvrtý okruh,“ povedal Jaroslav Rezník. Naozaj je však jediný problém spustenia športovej stanice prísľub finančných prostriedkov od ministerstva kultúry?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.