Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.07.2012, 19:38

Hitparáda exotov kandidujúcich do RTVS

Boli sme naživo na vypočutí mediálnych núl, čo sa trepú do RTVS. Nedá sa to vytesniť z hlavy.

Hitparáda exotov kandidujúcich do RTVS

Špekuluje sa, kto je najväčší favorit do šéfovského kresla RTVS. Povieme vám, kto je naj, len z opačného konca. Dnes sme boli na verejných vypočutiach kandidátov. Výkony niektorých z nich si zaslúžia medailu.

Čestné uznanie udeľujeme Marcelovi "Japan" Děkanovskému ("Projekt som napísal za jednu noc") a Pavlovi Jaczovi, samozvanému najfundovanejšiemu expertovi ("Veľmi nepredpokladám, že ma zvolíte za riaditeľa"). A aj smerácki favoriti sa pekne kopli (Rezník bude ten detský kanál ťahať aj v noci, či?). Nevadí, popracujte a o rok ste v prvej trojke. Ale tu sú víťazi:

BRONZ Marián Ostatník: Som Ostatník, nie čarodejník

Ako môže nejaký PaedDr. CSc. a kadečo ešte spadnúť tak nízko? Drogy? Nie, vidíme to na akútny nedostatok sebareflexie. Čo vypadlo z jeho úst:

- vraj je Ostatník, nie čarodejník. Nič nesľubuje (ešteže tak)

- projekt si robil sám, nikto mu nepomáhal (ty kokso, dobrý. Mne pomáhala babka)

- keď minule kandidoval, vraj bol najlepší, ale politici sa už dohodli na inom mene (fuj, to je nejaká politicko-nominačná mašinéria, toto celé? Vďaka Bohu, že teraz nebol najlepší ani zďaleka)

- O 5 minút 12 nepatrí na nedeľu o 11:55, lebo rozbíja rodinu (čo pri tom zaspávate a zmeškáte Formulu 1?)

STRIEBRO Ľubomír Belák: Dale a tu cuerpo alegria Macarena

Rudolf Schuster má konečne nasledovníka. Tá intelektuálna dikcia so sporadickým mäkčením, tie hĺbavé úvahy. A verte nám, naživo bol hotový Anaconda Man 2: Revenge of the Fallen. Už sme len čakali, kedy zaspíme a preberie nás Macarena. Jeho prínos svetu:

- krásna 10-minútová prezentácia ako pre žiakov v prvom ročníku žurnalistiky. Korelácia sem, ďalšie cudzie slovo tam, mediálny McDonald hentam, mediálna strava tam. Vyhladli sme

- vraj by mal ísť do Rady RTVS, zatrúsil niekto. Aj ja si myslím, to by som určite zotrval v tejto krajine aspoň o 13 dní dlhšie

- pekná práca s obrázkami v prezentácii. V štýle "čo Google dá, to nech Skicár spojí naveky". Tresk ho Mikova fotka, tresk ho Zemková. Ešte pridáme veľký otáznik k RTVS, akože čo s ňou bude. A naša vlastná fotka nesmie chýbať. Aha

ZLATO Margita Repková: Desať miliárd evro

Teta Márgit sa blysla krásnym prednesom svojho preslovu z papierika. Ja to viem - som rovnaký odborník na poéziu, ako je ona odborníčka na RTVS. Dojímavé. Intonačneee jej tooo išlooo. Perly ducha, ktoré sme vytiahli z jej 10-minútovej rozvitej vety bez interpunkcie:

- teta je proti "realitám šou"

- tete by stačilo desať miliárd evro. Alebo desať miliónov evro? Síce ani s jedným hausnumerom sa netrafila do reality RTVS, ale nevadí. Nabudúce

- teta (zatiaľ) do tímu neoslovila nikoho. To sa nám páči, aj tak to nikto nevie tak dobre

 

PS: Viete, kto kandidoval v roku 2006 za šéfa STV? Ľubomír Belák, Marián Ostatník, Margita Repková. Vás to ešte baví? Poberte naše medaily a rýchlo preč!

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.