Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
01.08.2012, 12:28

Päť dôvodov, prečo si Václav Mika zaslúžil vyhrať

Mika? Nepochybne dobrá voľba. Tu je päť dôvodov, ktoré z neho robia ďaleko lepšieho kandidáta ako Rezníka.

Päť dôvodov, prečo si Václav Mika zaslúžil vyhrať

A je rozhodnuté: novým šéfom RTVS sa stáva Mika. Nepochybne dobrá voľba. Prečo? Tu je päť dôvodov, ktoré z Miku robia ďaleko lepšieho kandidáta ako Rezníka a ostatných, ktorí sa o post uchádzali:

1. Politikom nič nesľuboval. Na rozdiel od iných nemenovaných kandidátov, ktorí obiehali centrálu Smeru. Dobrý predpoklad, aby nebol hneď od začiatku politickou bábkou.

2. Môže vyskladať silný tím. Keď som tak počítal, napočítal som dobrých päť a viac ľudí z vyššieho či stredného manažmentu Markízy, ktorí by mohli ísť za Mikom. Uvidíme, koľko z nich presvedčí, ale každopádne má potenciál priniesť do RTVS odborníkov. Hneď mi aj napadá meno programovej riaditeľky: Darina Kyselová.

3. Má reálny, nie snový projekt. Niektorí Mikovmu projektu RTVS bez bariér vyčítali prílišnú všeobecnosť a skôr frázy než plány. Možno áno. Avšak zvolil správny postup – radšej zistiť, v akom stave je RTVS a jej finančné možnosti, a až potom plánovať. Nie sľubovať detský či spravodajský kanál a operovať s nereálnym rozpočtom 120 miliónov eur ako Rezník. Nezabúdajme, že v roku, keď tento pán opustil šéfovské kreslo v SRo, ostal rozhlas v mínuse 9 miliónov eur. Takáto história by sa nemala opakovať.

Mimochodom, istý odpočet sa bude dať spraviť aj pri Mikovi: chce mať Dvojku s podielom 4-5 % a Jednotku v roku 2014 na 14 %.

4. Nebude revolucionár za každú cenu. Z Rezníkovho projektu bolo cítiť kritiku minulosti a ambíciu pomeniť všetko, čo sa dá. Mika je zárukou, že to, čo bolo dobré, ostane zachované.

5. Je manažér. O Mikových zásluhách na tom, že z Rádia Expres spravil slovenskú rozhlasovú jednotku, niet pochýb. V Markíze bol skoro štyri roky, čo tiež niečo znamená.

Písali sme o voľbe šéfa RTVS:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.