Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
31.08.2016, 09:59

Čo nového v socializme – augustové social media news v päťminútovke

Najväčšou udalosťou boli Stories v Instagrame, trochu zaspali Pinterest a Linkedin.

Čo nového v socializme – augustové social media news v päťminútovke
Zdroj: Creo Young Rubicam

Začneme smutnou správou. Je po lete. Teplé dni vystriedal čas chladu, dažďov a mlák. Čas, kedy budeme zavretí v interiéroch počúvať Roba Kazíka a so slzou v oku spomínať na dávne časy kúpalísk a úpalov. Dobrou správou je, že ak budete celý rok poslúchať, budete úslužní k starým ľuďom a jesť veľa zeleniny, o cca deväť až desať mesiacov je leto späť!

  • Najväčšou udalosťou augusta bol príchod “Stories” do Instagramu. Dokonalo okopírované zo Snapchatu, vydržia presne 24 hodín, nedajú sa lajkovať a postupne do nich pribúdajú fičúrky a filtre. Výsledok? Polovica z tých, ktorých sledujem na Snapchate, na túto sociálnu sieť z pozície aktívnych prispievateľov rezignovala a prešla na Instagram. Druhá polovica, tí mladší, postujú na Snapchate snáď ešte viac. Zdá sa, že Instagram nabral aktívnych používateľov a Snapchat zas ešte viac omladol. Čo mu vonkoncom nemusí prekážať.
Zdroj: youtube.com
Zdroj: pixabay.com
  • Instagram dosiahol v Android store okrúhlu miliardu stiahnutí, pričom počet mesačných aktívnych používateľov prekročil už 500 miliónov. Zároveň je Instagram platformou s najväčším počtom interakcií, ľudia na ňom pozerajú až 25 sekúnd z promovaných videí a ohlásená možnosť uložiť si draft postu poteší všetkých, ktorí váhajú a upravujú do poslednej sekundy vypostovania. Ľudí Instagram baví a zdá sa, že priniesť Stories, napriek všetkým hrozivým proroctvám, bol dobrý krok. 
  • V kontexte nekonečných nahánačiek Facebooku, Instagramu, Twitteru a Snapchatu je zaujímavé sledovať sociálne siete z "druhej strany”, ktoré si žijú svojim pomalým životom. Napríklad Pinterest až teraz povolí promované videá a LinkedIn až v týchto dňoch umožní nahrávať 30 sekundové videá. A aj to len vybraným influencerom. Keby bol Sajfa na LinkedIne, tak to má v kapse.

Ďakujem za pozornosť a vidíme sa o mesiac pri ďalšom zhrnutí.

Bude jeseň a tá prinesie po ospalom lete iste mnoho noviniek.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.