10.02.2017, 14:28

Najbizarnejšie online služby na svete

Vedeli ste, že si môžete objednať papuče v tvare hovna? Pozrel som sa na to, čo všetko je dnes ešte možné na internete.

Najbizarnejšie online služby na svete
Zdroj: osobný archív

Internet bol odjakživa plný rôznych bizarností. V podstate dal priestor ľuďom vytvoriť a realizovať sa bez obmedzení. A niektorí to poňali naozaj doslova. Všetci máte určite v pamäti starý web mymilliondollarhomepage, ktorý funguje dodnes, aj keď už asi nepredáva.

Jeho majiteľ sa stal milionárom z toho, že predával na svojej stránky reklamné pixely, jeden za dolár, dokopy 1 milión pixelov. Čo si ja spomínam, tak stránka mala taký úspech, že bola takmer vždy vypredaná.

Zdroj: miliondolarhomepage

Na internete existujú milióny, prinajmenšom zvláštnych webov. Každá udalosť prinesie niečo nové. Nedávne prezidentské voľby v USA mali napríklad veľmi úspešný web trumpdonald.org, kde sa môžete odreagovať a “odtrúbiť”, dnes už prezidenta, Donalda Trumpa. Viac ako 600 miliónov “odpískaní” dokazuje úspech tejto stránky.

Zdroj: trumpdonald.org

Ale nemusíme chodiť ďaleko, aj v našich končinách priniesla politika rôzne vtipné a bizardné stránky. Veľmi jednoduchá a sebavysvetlujúca je jetencurakjesteprezidentem.cz.

Takto by som mohol pokračovať donekonečna, ale v tomto článku som sa chcel venovať skôr reálnym komerčným službám, ktoré sú pomerne bizarné a predsa na internete fungujú a niektoré aj zarábajú. Pozrite si výber:

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.