06.09.2017, 12:55

Spoločnosť GSK Consumer Healthcare oznámila zmeny vo vedení

Romana Jourdren sa stala regionálnou generálnou riaditeľkou pre strednú a východnú Európu. Vo funkcii generálneho riaditeľa pre ČR a SR ju nahradí Pavel Behenský.

Spoločnosť GSK Consumer Healthcare oznámila zmeny vo vedení
Zdroj: GSK

Romana Jourdren, ktorá doteraz pôsobila vo funkcii generálnej riaditeľky pre Českú republiku a Slovensko, bola menovaná novou regionálnou generálnou riaditeľkou pre strednú a východnú Európu (región CEE). Vo funkcii generálneho riaditeľa pre Českú republiku a Slovensko ju nahradí Pavel Behenský, doterajší obchodný riaditeľ.

V novej roli generálnej riaditeľky pre región CEE bude Romana Jourdren zodpovedná za všetky aktivity GSK Consumer Healthcare naprieč 30 trhmi, z ktorých najdôležitejšie sú Rusko, Poľsko, Ukrajina, Česká republika, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko.

Romana Jourdren má bohaté skúsenosti v oblasti marketingu, obchodu a celkového riadenia firmy v sektore spotrebného tovaru. Predtým než začala v roku 2013 pracovať v GSK, pôsobila v spoločnostiach Philips, EgonZehnder, Danone alebo Kimberly Clark. V naposledy menovanej spoločnosti mala na starosti región strednej Európy a bola zodpovedná za aktivity v Českej republike, na Slovensku a v Maďarsku. Agendu spojenou s jej novou pozíciou bude ako rodená Češka riadiť z Varšavy, kde sa nachádza firemné ústredie pre región CEE, a zároveň sa stane členom európskeho vedenia spoločnosti (European Leadership Team).

„Je pre mňa ozajstnou cťou, že môžem viesť náš biznis v regióne CEE, kde už spoločnosť GSK zanechala silnú stopu. Máme globálne aj lokálne značky, ktoré víťazia vo viacerých kategóriách naprieč mnohými trhmi a spotrebitelia si ich obľúbili. Príležitosti, ktoré pred sebou máme, sú obrovské. Významnou časťou mojej práce bude zrýchliť rast a zaistiť absolútnu sústredenosť na ceste k tomuto cieľu. Vážim si aj toho, že budem mať možnosť viesť tím plný skvelých a talentovaných ľudí. Vďaka nemu, silnému produktovému portfóliu a skvelým inováciám verím, že sa nám podarí byť jednou z najinovatívnejších, najúspešnejších a spotrebiteľmi obľúbených spoločností v oblasti zdravotníckeho spotrebného tovaru v regióne CEE,“ povedala Romana Jourdren.

Zdroj: GSK

​Pavel Behenský sa role obchodného riaditeľa pre ČR a Slovensko ujal po vytvorení spoločného podniku medzi Novartis OTC a GSK Consumer Healthcare v roku 2013. Predtým pracoval ako Business Unit Head Mass Market. Okrem GSK pôsobil v Procter&Gamble, Danone a Fromageries Bel. V P&G zastával rôzne obchodné a marketingové pozície, vrátane obchodného riaditeľa, a to aj na regionálnej úrovni.

„Teší ma, že môžem nadviazať na cestu, ktorú začala Romana v roli generálnej riaditeľky. Máme jasné priority a ambiciózne plány, aby sme boli aj naďalej lídrom na trhu. A čo je najdôležitejšie, budem sa môcť spoľahnúť na tím, ktorý pracuje s plným nasadením a vášňou,“ povedal Pavel Behenský.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.