Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.07.2018, 21:55

Novým CEO agentúry Zenith je Dušan Viszt

Dušan Viszt nahradí Alexandra Máťuša, ktorý odišiel z pozície výkonného riaditeľa v marci 2018. Naďalej však zostáva spoločníkom agentúry.

Novým CEO agentúry Zenith je Dušan Viszt
Zdroj: archív Stratégií

Zmena na pozícii výkonného riaditeľa je zavŕšením personálnych zmien v top managemente agentúry Zenith. V druhej polovici roka 2017 agentúre pribudli ženské posily na kľúčových pozíciách. Natália Vlk sa po materskej dovolenke vrátila na pozíciu obchodnej riaditeľky a tím Zenith posilnila Alexandra Palková ako finančná riaditeľka.

Dušan Viszt nahradí Alexandra Máťuša, ktorý odišiel z pozície výkonného riaditeľa agentúra v marci 2018. Naďalej však zostáva spoločníkom agentúry.

Dušan Viszt pôsobí celú svoju profesionálnu kariéru v marketingovej a mediálnej brandži. Začínal ako Client Service Director v agentúrach Lowe/GGK a MARK BBDO, od roku 2001 pôsobil tri roky v Rádiu Twist ako šéf marketingu a priameho predaja. V rokoch  2004 – 2006 pracoval ako strategický marketingový konzultant pre Orange Slovensku v agentúre Mayer/McCann, odkiaľ odišiel do Heineken Slovensko na pozíciu marketingový riaditeľ. Neskôr sa stal členom predstavenstva zodpovedným za marketing, stratégiu portfólia produktov, inovácie a korporátnu komunikáciu.V roku 2010 prestúpil do finančného sektora. Ako riaditeľ marketingu Slovenskej sporiteľne mal na starosti oddelenie marketingu, analýz trhu a starostlivosti o klienta. Stál aj pri zrode Prima banky. Ako šéf marketingu a PR totiž pripravoval štart banky, koncepciu značky a marketingovej komunikácie, dizajn pobočiek, digitálnych kanálov a následný rebranding.

Dušan Viszt do Zenithu prichádza z Viedne zo Sberbank Europe AG, kde od septembra 2013 pôsobil ako regionálny riaditeľ značky, marketingu a stratégie digitálnych kanálov pre osem krajín Európy.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.