Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.08.2018, 12:39

Heineken Slovensko má nového marketingového riaditeľa

Doterajší riaditeľ marketingu, David Zappe, odchádza do spoločnosti Pivovarna Laško Union d.o.o. v Slovinsku.

Heineken Slovensko má nového marketingového riaditeľa
Zdroj: archív Stratégií

Od 1. októbra 2018 sa novým marketingovým riaditeľom spoločnosti Heineken Slovensko stane Ronald Lupták, ktorý aktuálne pôsobí na pozícii Group Brand Manager.

Ronald Lupták pôsobí v oblasti reklamy a marketingu viac ako 16 rokov, a do spoločnosti Heineken Slovensko nastúpil na pozíciu Group Brand Manager v októbri 2014. Na svojej pozícii sa venoval predovšetkým posilňovaniu vlajkovej lode portfólia spoločnosti, značke Zlatý Bažant - uviedol autentickú retro novinku Zlatý Bažant´73, ako aj úspešnú produktovú líniu Zlatý Bažant Radler 0,0%. Rovnako stál pri uvedení novej produktovej kategórie – cideru značiek Strongbow a Lišiak zo Sadu na slovenský trh. V roku 2017 pôsobil v globálnom cider tíme v Amsterdame, kde bol zodpovedný za značky Orchard Thieves, Bulmers a Stassen. Po návrate na Slovensko prevzal ako Head of Brands and Media zodpovednosť za management a mediálnu komunikáciu všetkých značiek z portfólia spoločnosti Heineken Slovensko.

„Som vďačný za príležitosť, ktorú som v podobe pozície marketingového riaditeľa v Heineken Slovensko dostal. Bude to pre mňa kombinácia novej skúsenosti, veľkej zodpovednosti, náročných úloh, tímovej práce a pevne verím, že do značnej miery aj zábava,“ hovorí Ronald Lupták a dodáva: „Chcem nadviazať na obrovský kus úspešnej práce, ktorú sme pod Davidovým vedením doteraz spravili. Mojou ambíciou je naďalej posilňovať zverené portfólio značiek piva a cideru a spolu s tímom prinášať inovácie, z ktorých budú profitovať konzumenti, naši zákazníci a v konečnom dôsledku aj samotná spoločnosť Heineken,“ povedal Ronald Lupták.

Na pozícii riaditeľa marketingu Ronald Lupták vystrieda Davida Zappeho, ktorý riadil marketing spoločnosti Heineken Slovensko viac ako štyri roky. David Zappe nastupuje, s účinnosťou od 1. októbra 2018, na post marketingového riaditeľa v Pivovarna Laško Union d.o.o. v Slovinsku.

„Na Slovensku sa nám podarilo vybudovať silný marketingový a trade marketingový tím, s ktorým sme dosiahli mnoho úspechov. Značka Zlatý Bažant v súčasnosti zaznamenáva historické úspechy v segmente piva aj radlerov, vďaka cieleným aktivitám sú Krušovice najrýchlejšie rastúcou značkou piva na trhu, a naše cidery si našli stabilné miesto na trhu s alkoholickými nápojmi na Slovensku,“ povedal David Zappe. 

Ronald Lupták je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave a od ukončenia vysokoškolského štúdia pôsobí v oblasti reklamy, marketingu a komunikácie. Kariéru odštartoval ako novinár. Na strane agentúr (Euro RSCG, Wiktor Leo Burnett a MUW Saatchi & Saatchi) alebo z pozície klienta pracoval pre značky ako O2, SkyEurope Airlines, ČSOB, Aupark, VÚB, Marlboro, Topvar, Rádio Expres, Smädný Mních, Sparta, UniBanka a mnohé ďalšie. V Heineken Slovensko primárne Zlatý Bažant, Strongbow a Lišiak zo sadu. Globálne riadil Ronald Lupták značky Orchard Thieves, Stassen a Bulmers.

Ronald si vo svojom voľnom čase plní aj svoj detský sen a jazdí ako vodič električky v bratislavskej MHD. Svojím zárobkom z tejto činnosti podporuje ľudí trpiacich rakovinou.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.