Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
05.10.2018, 12:31

Slovenská sporiteľňa má novú personálnu šéfku

Je ňou Zuzana Poláková z nemeckej IKEA.

Slovenská sporiteľňa má novú personálnu šéfku
Zdroj: SLSP

Novou personálnou riaditeľkou Slovenskej sporiteľne je od 1. októbra Zuzana Poláková.  Do Slovenskej sporiteľne prichádza z Nemecka, kde dlhoročne pracovala ako personálna riaditeľka celej nemeckej IKEA Deutschland s vyše 18 000 zamestnancami. Po úspešnej zahraničnej kariére sa vracia na Slovensko, aby sa podelila o svoje skúsenosti a prispela k posilneniu fungovania Slovenskej sporiteľne ako moderného, inovatívneho a zodpovedného lídra na trhu.

"Teším sa, že som v Slovenskej sporiteľni našla súzvuk pri napĺňaní môjho kréda: veriť ľuďom, vnímať ich túžby a potreby a dávať priestor ich jedinečnosti. Prichádzam s presvedčením, že okrem zaujímavého produktu, inovácií či technológií, sú to práve ľudskosť a spolupatričnosť, ktoré tvoria DNA každej úspešnej firmy budúcnosti. Mám radosť, že spolu s novými kolegami budem môcť tento rozmer ďalej rozvíjať. Tiež prispieť k tomu, aby si ľudia v Slovenskej sporiteľni mohli plniť svoje sny a plány, rozvíjať svoj talent a povedať si - mám na to!“ hovorí Zuzana Poláková, riaditeľka HR Slovenskej sporiteľne.

Svoju pracovnú kariéru začala v cestovnom ruchu a od roku 1995 pracovala pre spoločnosť IKEA. Najskôr v Bratislave ako vedúca oddelenia služieb zákazníkom (Customer Service Manager), neskôr ako HR manažér a riaditeľka celého obchodného domu. V rokoch 2002 až 2005 viedla obchodný dom v Salzburgu, následne sa stala personálnou riaditeľkou celej spoločnosti v Rakúsku.

Po presťahovaní do Frankfurtu bola od roku 2009 personálnou riaditeľkou IKEA Deutschland s 18 000 zamestnancami. Posledných 18 mesiacov zodpovedala za strategický leadership a organizačný rozvoj firmy. Popri zamestnaní vyštudovala na univerzite vo Viedni Manažment ľudských zdrojov a organizačný rozvoj (HR Management a Organisational Development).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.