Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.07.2019, 11:10

Tesco na Slovensku hlási personálne zmeny na komunikačnom oddelení

Novou manažérkou pre externú komunikáciu sa od júla 2019 stala Alexandra Sabolová.

Tesco na Slovensku hlási personálne zmeny na komunikačnom oddelení
Zdroj: Tesco/Alexandra Sabolová

Novou manažérkou pre externú komunikáciu sa od júla 2019 stala Alexandra Sabolová. V rámci svojej pôsobnosti sa bude venovať externej komunikácii a rozvíjaniu PR spoločnosti.

Súčasťou tímu externej komunikácie je aj Michaela Lehotská, ktorá koordinuje externú a internú komunikáciu.

Oddelenie komunikácie a kampaní v jednom z najväčších obchodných reťazcov na Slovensku Tesco naďalej riadi Veronika Bush.

Alexandra Sabolová je novou manažérkou PR a externej komunikácie spoločnosti Tesco. Úlohou Alexandry bude komunikovať s  médiami, pripravovať komunikačné stratégie a podporovať projekty spoločnosti. Pred nástupom do spoločnosti sa Alexandra venovala internej a externej komunikácii, public affairs a má tiež žurnalistickú prax.  Pôsobila v spoločnostiach Volkswagen Slovakia, Jaguar Land Rover, Adient a v denníku SME.
Vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave a Univerzite v Regensburgu. Je absolventkou digitálneho marketingu na HEC Paris a Medzinárodného programu nemeckého spolkového parlamentu.

Zdroj: Tesco/Alexandra Sabolová

Na oddelení naďalej pracuje Michaela Lehotská, ktorá od mája nastúpila na pozíciu koordinátorky komunikácie a spolupracuje na projektoch externej a internej komunikácie. Michaela pôsobí v Tescu od roku 2018 a spája svoje začiatky s realizáciou projektov v oblasti spoločenskej zodpovednosti.
Je absolventkou masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Zdroj: Tesco/Michaela Lehotská
Veronika Bush vedie komunikačné oddelenie Tesca na Slovensku od roku 2018. Úlohou Veroniky je riadiť komunikačné oddelenie a zastrešiť strategické otázky týkajúce sa vzťahov s médiami, komunikácie pre kolegov, vzťahov s vládou, ako aj oblasti spoločenskej zodpovednosti. Zároveň je správkyňou Nadácie Tesco.
Zdroj: Tesco/Veronika Bush
Veronika nastúpila do spoločnosti Tesco v novembri 2016 na pozíciu manažérky externých vzťahov a spoločenskej zodpovednosti (Government Affairs & CSR). Počas rokov 2011 až 2016 zastávala rôzne pozície v štátnej sfére vrátane vedúcej oddelenia európskych vzťahov či oddelenia spolupráce s krajinami V4 na Ministerstve obrany SR. Veronika vyštudovala medzinárodné vzťahy na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a Univerzite Friedricha Schillera v Nemecku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.