Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.11.2019, 21:15

Microsoft ČR a Slovensko má od jesene štyroch nových riaditeľov

Nových šéfov bude mať obchod a marketing, verejná správa, ľudské zdroje a technické štandardy.

Microsoft ČR a Slovensko má od jesene štyroch nových riaditeľov
Zdroj: Reuters

Česká a slovenská pobočka Microsoftu má od jesene štyroch nových riaditeľov. Riaditeľkou pre verejnú správu je Lenka Axlerová z PwC, ľudské zdroje riadi Klára Žižková z Danone, riaditeľom pre technické štandardy je doterajší šéf partnerskej siete Dalibor Kačmář a novým obchodným a marketingovým riaditeľom je Ladislav Možný z Vodafonu. Firma to dnes uviedla v tlačovej správe.

Lenka Axlerová nahradila Reného Kubůa, ktorý prijal ponuku mimo Microsoft. V novej úlohe sa zameria na rozvoj spolupráce a obchodných príležitostí v sektore štátnej správy, samosprávy, zdravotníctva a školstva.

Nová riaditeľka ľudských zdrojov v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko Klára Žižková pôsobila v úlohe riaditeľky pre rozvoj talentov v rámci európskeho regiónu Danone. Vystriedala Nadine MacDonald, ktorá sa posunula v rámci firmy na pozíciu manažérky ľudských zdrojov pre oblasť Stredného východu a Afriky.

Dalibor Kačmář bude zodpovedný za vytváranie technologickej vízie Microsoftu na českom a slovenskom trhu, najmä v oblasti cloudu, digitálnej transformácie, kybernetickej bezpečnosti a otvorených dát. Predchádzajúci riaditeľ Zdeněk Jiříček zostáva naďalej v Microsofte na čiastočný úväzok.

Ladislav Možný bude na svojom poste zodpovedný za riadenie krátkodobej a dlhodobej marketingovej a obchodnej stratégie spoločnosti s cieľom maximálne podporiť a rozšíriť partnerskú a zákaznícku sieť naprieč oboma trhmi. Jeho predchodca Primož Karlin prešiel na marketingovú pozíciu priamo do centrály Microsoftu v americkom Redmonde.

Česká pobočka začala svoju činnosť v roku 1992. V júli 2016 sa spojila so slovenskou a vznikol Microsoft Česká republika a Slovensko.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.