Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
03.07.2020, 14:45

Zmeny v TOP manažmente v Generali Poisťovňa

Juraj Jurčík bol vymenovaný za nového predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa.

Zmeny v TOP manažmente v Generali Poisťovňa
Zdroj: Generali Poisťovňa / Juraj Jurčík

Georg Engl odstupuje zo svojej pozície predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Generali Poisťovňa, a. s. na Slovensku a opúšťa Skupinu Generali, aby sa venoval ďalším profesionálnym príležitostiam.

Od 2. júla 2020 bol vymenovaný za nového predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Generali Poisťovňa Juraj Jurčík.

Roman Juráš sa stáva Country manažérom Skupiny Generali pre Českú republiku a Slovensko a členom dozornej rady v Generali Poisťovňa.

Juraj Jurčík bude ako nový generálny riaditeľ naďalej zodpovedný za rezort Obchodu a bude reportovať priamo Country manažérovi Skupiny Generali pre Českú republiku a Slovensko. Roman Juráš bude zastávať nové pozície súčasne s postom predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Generali Česká pojišťovna v Českej republike.

"Kombinovaná rola Romana Juráša nám umožní lepšie pristupovať k slovenskému a českému trhu a zdieľať to najlepšie z oboch krajín. Sme otvorení nachádzať synergie na oboch trhoch s cieľom ponúkať našim klientom tie najlepšie služby," uviedol Luciano Cirinà, regionálny riaditeľ pre región Rakúska, strednej a východnej Európy a Ruska, a generálny riaditeľ Generali CEE Holding

Okrem toho sa Katarína Bobotová stala členom vedenia Generali Poisťovňa a bude zodpovedať za ľudské zdroje a stratégiu v oboch krajinách, na Slovensku a v Českej republike. Katarína Bobotová zostáva na svojich pozíciách v Generali Česká pojišťovna v Českej republike.

Juraj Jurčík je súčasťou Skupiny Generali od roku 1997. V roku 2008 zodpovedal za vedenie účtovníctva a konsolidácie v Prahe v bývalej Generali PPF Holding. O dva roky neskôr sa presunul do Moskvy, kde bol zodpovedný za oblasť financií v Generali PPF Insurance. V roku 2013 sa vrátil do Generali Poisťovňa ako člen predstavenstva zodpovedný za financie. V roku 2016 ako člen predstavenstva začal zodpovedať za Rezort Obchodu. Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave a získal titul MBA na Nottingham Trent University vo Veľkej Británii.

Roman Juráš nastúpil do Generali v roku 1996, keď bol zodpovedný za založenie dcérskej spoločnosti Generali na Slovensku. Bol vymenovaný za generálneho riaditeľa Generali Poisťovňa v roku 2007. V roku 2008 sa presunul do Viedne, kde pracoval v spoločnosti Generali Versicherung AG a zodpovedal za bankopoistenie. V roku 2013 sa vrátil do manažmentu na Slovensku, v súčasnosti je predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Generali Česká pojišťovna. Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave.

Katarína Bobotová je súčasťou Skupiny Generali od roku 2016, kedy sa stala riaditeľkou zodpovednou za HR & Organizáciu v Generali Poisťovňa na Slovensku. V roku 2019 sa stala aj v Českej republike členkou manažmentu a riaditeľkou pre ľudské zdroje a stratégiu v Generali Česká pojišťovna.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.