Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
03.08.2020, 11:35

Fundraise Capital má novú finančnú riaditeľku

Je ňou bývalá banková analytička Slovenskej sporiteľne Lenka Buchláková.

Fundraise Capital má novú finančnú riaditeľku
Zdroj: archív L.B.

Investičná spoločnosť Fundraise Capital má od augusta novú finančnú riaditeľku, ktorá prichádza zo Slovenskej sporiteľne. Je ňou  Lenka Buchláková. 

Náplňou jej práce bude okrem iného pripravovať analýzy a komentáre z finančnej a investičnej oblasti. Súčasne bude k dispozícií na odpovede mediálnych otázok.

„Fundraise Capital je rýchlo rastúca investičná spoločnosť, ktorá spolupracuje s renomovanými správcami aktív a vybranými finančnými inštitúciami a skupinami na Slovensku aj v zahraničí.  Veľmi ma teší, že môžem byť jej súčasťou. Mojou úlohou bude okrem iného zviditeľniť aktivity spoločnosti, a to aj prostredníctvom zaujímavých analýz a komentárov na rôzne finančné a investičné témy,“ povedala Lenka Buchláková,“ finančná riaditeľka Fundraise Capital. 

Buchláková bola za ostatné dva roky najcitovanejšou bankovou a finančnou analytičkou na Slovensku. Jej analýzy a komentáre sa pravidelne objavovali v celoslovenských televíziách, novinách či rádiách.

Lenka Buchláková prichádza do Fundraise Capital z bankového prostredia. Ako analytička Slovenskej sporiteľne sa venovala prevažne digitálnym a spotrebiteľským témam. Za ostatné dva roky bola najcitovanejšou bankovou a finančnou analytičkou na Slovensku. Predtým pracovala viac ako 11 rokov v médiách. Venovala sa najmä ekonomickej oblasti, od spotrebiteľských tém až po makroekonomiku. Pracovala napríklad pre denník Hospodárske noviny, Pravdu, rádio Aktual a viaceré lokálne televízie. Ako ekonomická špecialistka vystupovala vo viacerých médiách. Je absolventkou Paneurópskej vysokej školy v Bratislave. V roku 2016 získala diplom z medzinárodných vzťahov a diplomacie na Geneva School of Diplomacy and International Relations a z medzinárodných a európskych štúdií na University od Cambridge vo Veľkej Británii.

Fundraise Capital, divízia FRC Investments, je licencovanou spoločnosťou v oblasti sprostredkovania investičných služieb ako samostatný finančný agent, na základe povolenia NBS v sektore kapitálového trhu. Na trhu pôsobí dva roky, ale majitelia využívajú desaťročné skúsenosti z bankového trhu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.