Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.08.2020, 09:20

Bratislava má nového ambasádora. Šéfom kongresového turizmu sa stal Dávid Pobjecký

Personálna zmena na pozícii Head of Bratislava Convention Bureau nastala 1. augusta.

Bratislava má nového ambasádora. Šéfom kongresového turizmu sa stal Dávid Pobjecký
Zdroj: LinkedIn / Dávid Pobjecký

Na pozícii Head of Bratislava Convention Bureau nastala personálna zmena. Doterajšiu šéfku Ninu Erneker, ktorá bola na čele organizácie od roku 2015, nahradil od 1. augusta Dávid Pobjecký.

"Naším cieľom je intenzívne pokračovať, aby sme Bratislavu dostali na kongresovú mapu Európy, kam jednoznačne patrí. Nine ďakujeme za skvele odvedenú prácu a prajeme veľa úspechov," uviedol Pobjecký, ktorý počas posledných 10 rokov pôsobil na obchodnej pozícií v hotelovom sektore, kde sa venoval propagácií a rozvoji kongresového cestovného ruchu. 

Zdroj: TASR/Martin Baumann

​Bratislava Convention Bureau je oficiálna destinačná marketingová organizácia pre Bratislavu, ktoré predstavuje platformu pre rozvoj kongresového turizmu v hlavnom meste Slovenska. Spadá pod Bratislava Tourist Board (Bratislavská organizácia cestovného ruchu, ktorá funguje od roku 2012), neorientuje sa však na klasickú turistickú klientelu, ale na kongresový a eventový turizmus, teda B2B segment. Poskytuje služby pri plánovaní udalostí - odporúča hotely, miestne odborné znalosti a poradenstvo pre organizátorov MICE.

Medzinárodná skratka MICE (Meetings, Incentives, Conferencing and Exhibitions) zahŕňa organizovanie kongresov, konferencií, výstav, firemných akcií a podujatí všetkého druhu. Je to lukratívna oblasť odvetvia cestovného ruchu, ktorej krajiny i súkromný sektor veľkú pozornosť.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.