Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
04.11.2020, 12:13

BILLA má nového člena vedenia, stáva sa ním Arnd Riehl

Zmena nastala na začiatku októbra.

BILLA má nového člena vedenia, stáva sa ním Arnd Riehl
Zdroj: Billa

Od 1. októbra má Arnd Riehl v BILLA na starosti operatívne úlohy a zodpovedá tiež za logistiku a technické oddelenie.

V koncerne REWE Group, do ktorého BILLA patrí, pôsobí Riehl od roku 2016, kedy nastúpil na post obchodného riaditeľa PENNY v Nemecku. V tejto pozícii zodpovedal za internetový obchod PENNY, aj za celé národné oddelenie predaja.

Arnd Riehl je novým členom nášho tímu, ktorý má dlhoročné skúsenosti vo vedúcich pozíciách, či už v oblasti riadenia firmy alebo v oblasti predaja. Som rád, že do nášho vedenia vstupuje človek s praxou, akú má pán Riehl. Želám mu veľa úspechov a zároveň nepochybujem o tom, že pre BILLA bude výborným prevádzkovým riaditeľom,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti BILLA Dariusz Tomasz Bator.

Veľmi si vážim dôveru, ktorú má spoločnosť BILLA v moje pracovné schopnosti a doterajšie skúsenosti. Byť prevádzkovým riaditeľom BILLA na Slovensku je pre mňa kariérnou výzvou aj potešením zároveň. O to viac v týchto náročných časoch, ktoré si vyžadujú schopnosť reagovať ešte flexibilejšie na spotrebiteľské správanie a zmeny v spoločnosti, ako to bolo doteraz v retaili zvykom,“ povedal Arnd Riehl.

V minulosti A. Riehl pracoval na rôznych postoch v spoločnosti Metro Cash & Carry v Nemecku a Číne. Pôsobil tam ako vedúci obchodu a regionálny manažér, vedúci centrálneho riadenia predaja, ale aj ako obchodný riaditeľ pre oblasť predaja. Od roku 2013 bol generálnym riaditeľom spoločnosti METRO Group Advertising GmbH.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.