Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
01.04.2021, 09:05

Transparency International Slovensko má oddnes nového riaditeľa

Gabriela Šípoša na čele organizácie nahradil bývalý novinár denníka SME Michal Piško. 

Transparency International Slovensko má oddnes nového riaditeľa
Zdroj: Facebook TIS / Gabriel Šípoš a Michal Piško

Transparency International Slovensko (TIS) má nového riaditeľa. Vedenie organizácie oddnes preberá po Gabrielovi Šípošovi doterajší analytik a bývalý novinár denníka SME Michal Piško. 

Gabriel Šípoš viedol Transparency International Slovensko od septembra 2009. "Včerajšok bol po 11 rokoch jeho posledným dňom v tejto pozícii, hoci s nami zostáva ešte ako kolega do konca apríla. Jeho ďalšie kroky povedú s veľkou pravdepodobnosťou do zahraničia," uvádza organizácia svojej stránke na facebooku.

Vedenie Transparency oddnes preberá doterajší analytik a bývalý novinár denníka SME Michal Piško. „Ľudia z Transparency sa už vyše dve desaťročia snažia zasadzovať za vyššiu čistotu a otvorenosť verejnej sféry, presadzujú protikorupčnú legislatívu a opatrenia a poukazujú aj na zlyhania a kauzy mocných. Sme odhodlaní v tomto snažení dôsledne pokračovať aj naďalej. V Transparency sme presvedčení, že Slovensko má naviac, ako je aktuálne nie veľmi lichotivé 60. miesto zo 180 krajín v rebríčku vnímania korupcie,“ hovorí nový riaditeľ TIS Michal Piško.

K tímu sa pridáva aj nová kolegyňa Kristína Kroková, ktorá bude mať na starosti nové projekty. Doposiaľ pôsobila ako finančná analytička v Amazone a ako stážistka v Európskom parlamente.

Transparency International bola založená v Berlíne v roku 1993 skupinou ekonómov, ktorí si pri boji s chudobou v rozvojových krajinách stále viac uvedomovali, akou veľkou brzdou je korupcia. Momentálne má Transparency už viac ako sto pobočiek a centrálu v Berlíne v Nemecku.

Slovenská pobočka vznikla v roku 1998 z iniciatívy Eugena Jurzycu, riaditeľa Centra pre hospodársky rozvoj. V roku 2002 sa osamostatnila ako občianske združenie Transparency International Slovensko. Od vzniku až do roku 2009 bola jej prezidentkou Emília Sičáková Beblavá. Od septembra 2009 do konca marca 2021 viedol organizáciu Gabriel Šípoš.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.