Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.04.2021, 14:00

Agentúra Grayling vymenovala Petra Fecka za nového CEO pre región strednej a východnej Európy

Fecko bude zodpovedať za fungovanie a rozvoj pobočiek na deviatich trhoch.

Agentúra Grayling vymenovala Petra Fecka za nového CEO pre región strednej a východnej Európy
Zdroj: Grayling

Peter Fecko sa stal novým CEO pre región strednej a východnej Európy agentúry Grayling. V rámci svojej novej pozície je zodpovedný za rast podnikania v regióne CEE, ktorý zahŕňa Českú republiku, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Chorvátsko, Srbsko, Slovinsko a Ukrajinu.

„Grayling má najširšiu a najviac integrovanú sieť zo všetkých agentúr v regióne CEE. Preto bývame jasnou voľbou pre klientov, ktorí hľadajú komunikačnú podporu na viacerých trhoch. Vidíme tiež rastúci dopyt po integrovaných službách pre korporátne záležitosti, ktoré zahŕňajú služby v oblasti public affairs a korporátnej komunikácie. Vytvára to unikátnu príležitosť v celom regióne a očakávame, že v tejto oblasti zaznamenáme výrazný rast aj v roku 2021,“ priblížil Peter Fecko, CEO Grayling CEE.

Fecko aktívne pôsobí v komunikačnom odvetví už viac ako 20 rokov. Na začiatku svojej kariéry pracoval ako novinár pre ekonomické médiá na Slovensku, neskôr nastúpil do agentúry Grayling a stál pri založení pobočky v Bratislave v roku 2000. Posledných 12 rokov riadil aktivity agentúry Grayling v strednej a východnej Európe, najmä Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska a Bulharska, pričom poskytoval aj strategické poradenstvo pre kľúčových klientov pôsobiacich na viacerých trhoch.

Novo vytvorená pozícia generálneho riaditeľa pre región strednej a východnej Európy súvisí s nedávnym oznámením týkajúcim sa vytvorenia nového globálneho tímu a najväčšieho záväzku agentúry Grayling v oblasti kultúrnych iniciatív naprieč celou agentúrou. Ide o významnú investíciu pre zabezpečenie toho, aby zamestnanci agentúry Grayling na celom svete cítili väčšie prepojenie s biznisom ako aj vzájomne medzi sebou naprieč trhmi.

„Sieť agentúry Grayling v strednej a východnej Európe je jednou z našich silných stránok. Počas pandémie sme preukázali pozoruhodnú odolnosť, predovšetkým vďaka našej mimoriadnej ponuke služieb v oblasti public affairs a krízovej komunikácie. Peter má bohaté skúsenosti v oboch týchto oblastiach, ako aj v oblasti korporátnej komunikácie. Sme si istí, že pod jeho vedením bude Grayling v strednej a východnej Európe naďalej posilňovať svoju pozíciu,“ uviedol Ben Petter, COO Grayling Europe.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.