Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
03.05.2021, 09:20

Dcérske spoločnosti Poštovej banky majú nové vedenie

Gabriel Balog je od 1. mája novým generálnym riaditeľom PPSS a DSS Poštovej banky.

Dcérske spoločnosti Poštovej banky majú nové vedenie
Zdroj: Poštová banka

Od 1. mája vedie dcérske spoločnosti Poštovej banky nový generálny riaditeľ. Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky a Dôchodková správcovská spoločnosť Poštovej banky sa v najbližších rokoch zamerajú na zväčšenie klientely, modernizáciu, digitalizáciu a nové produkty.

Gabriel Balog ako nový generálny riaditeľ prichádza na svoj post z interného prostredia Poštovej banky. Dosiaľ pôsobil na pozícii riaditeľa divízie retailového a korporátneho bankovníctva. V tejto sfére sa pohybuje už takmer 20 rokov. Pôsobil vo viacerých bankových domoch v rôznych manažérskych pozíciách zameraných hlavne na retailových klientov.

Prvú penzijnú správcovskú spoločnosť Poštovej banky (PPSS) a Dôchodkovú správcovskú spoločnosť Poštovej banky (DSS) preberá v čase, kedy sa z PPSS sa stala trhová dvojka a DSS mala v roku 2020 jedny z najvýkonnejších fondov. „PPSS aj DSS sú vo veľmi dobrej kondícii. Tam však naše úsilie nekončí,“ konštatuje Andrej Zaťko, generálny riaditeľ Poštovej banky, ktorá je matkou oboch spoločností.

Gabriel Balog sa vedenia ujal 1. mája 2021. Zmenou vo vedení by sa mala výrazne posilniť orientácia na inštitucionálnych klientov, digitalizáciu a príchod éry moderných produktov. „Svoje skúsenosti a energiu využijem k maximálnemu nasadeniu a teším sa na svoj nový tím a pracovné ciele. Spoločne budeme pracovať na posilnení postavenia oboch spoločností, znásobení klientskej databázy a znížení jej priemernej vekovej štruktúry a zameriame sa, samozrejme, aj na finančné ukazovatele. Verím, že opäť o kus posunieme obe naše dcéry,“ vysvetľuje Balog.

Poštová banka pôsobí na slovenskom trhu už 28 rokov, má viac ako milión klientov. Jej sieť tvorí 54 pobočiek a svoje služby poskytuje aj na viac ako 1 500 poštách po celom Slovensku. Štandardnú ponuku bankových produktov a služieb dopĺňajú podielové fondy a dôchodkové sporenie v druhom pilieri.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.