Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
11.08.2021, 09:25

IKEA na Slovensku, v Česku a Maďarsku bude mať nového generálneho riaditeľa

Zmena na najvyššej pozícii nastane od septembra.

IKEA na Slovensku, v Česku a Maďarsku bude mať nového generálneho riaditeľa
Zdroj: IKEA

David McCabe sa stane novým generálnym riaditeľom IKEA v Českej republike, Maďarsku a na Slovensku. Na pozíciu nastúpi počas septembra 2021. Vo funkcii vystrieda Mouniu El Hilali, ktorá tieto krajiny viedla tri roky a ktorá v spoločnosti Ingka Group nastúpi na pozíciu Market Operation Leader.

„Mám veľkú radosť z toho, že budem súčasťou tímu v Českej republike, Maďarsku a na Slovensku. Je skvelé vidieť v regióne toľko úspechov a naozaj sa teším, ako budeme spoločne pomáhať ľuďom žiť lepší každodenný život v domácnostiach,“ hovorí McCabe. „Máme jasnú stratégiu. Naďalej chceme smerovať k ešte väčšej cenovej dostupnosti, prístupnosti a trvalej udržateľnosti.“

David McCabe začal svoju cestu v spoločnosti IKEA pred viac ako 25 rokmi vo Veľkej Británii. Pracoval v niekoľkých obchodných domoch a na rôznych pozíciách na úrovni krajiny, a to najmä v logistike a komerčných funkciách. Okrem Veľkej Británie pôsobil aj v Írsku, Spojených štátoch amerických a v Kanade, kde taktiež pôsobil na pozícii Country Retail Manager. Rovnako pracoval na niekoľkých pozíciách na úrovni Ingka Group v logistike, obchode, rozvoji a inováciách.

Ako Country Retail Manager vude na Slovensku, v Českej republike a Maďarsku zodpovedný za rozvoj biznisu a bude hľadať ešte lepšie spôsoby, ako zabezpečiť spokojnosť zákazníkov. Zároveň bude pôsobiť aj ako Chief Sustainability Officer a dohliadať na to, aby spoločnosť IKEA dosiahla v boji proti klimatickým zmenám svoje ciele do roku 2030.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.