Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
07.09.2021, 13:24

Slovenská asociácia výskumných agentúr má nového predsedu

Stal sa ním Rastislav Kočan spoluzakladateľ a spolumajiteľ prieskumnej agentúry Go4insight.

Slovenská asociácia výskumných agentúr má nového predsedu
Zdroj: archív Stratégií

Novým predsedom Slovenskej asociácie výskumných agentúr (SAVA) sa stal Rastislav Kočan. Funkcie sa ujal od júla 2021, na základe rozhodnutia Valného zhromaždenia SAVA. Na pozícii nahradil Václava Hřícha, výkonného riaditeľa prieskumnej agentúry AKO.

Rastislav Kočan je spoluzakladateľom a spolumajiteľom prieskumnej agentúry Go4insight. V prieskume trhu pôsobí už 20 rokov. Pred tým spôsobil 16 rokov na rôznych pozíciách medzinárodnej agentúre GfK, naposledy ako country manager GfK Slovakia.

Predsedníctvo SAVA tvoria okrem predsedu Rastislava Kočana aj I. podpredseda Václav Hřích (agentúra AKO) a II. podpredseda Jakub Hankovský (agentúra IPSOS Slovakia).

Cieľom nového vedenia je aktívne pôsobiť v propagácii štandardov kvality výskumnej praxe a dodržiavanie etiky pri zbere a vyhodnocovaní marketingových prieskumov ako aj prieskumov verejnej mienky. SAVA pod novým vedením plánuje zintenzívnieť svoju komunikáciu voči odbornej aj širokej verejnosti a aktívnejšie sa zapájať do celospoločenskej diskusie týkajúcej sa prieskumov trhu a prieskumov verejnej mienky.

Slovenská asociácia výskumných agentúr (SAVA) je združenie agentúr zaoberajúcich sa výskumom trhu a verejnej mienky. SAVA je jedinou brandžovou asociáciou v oblasti prieskumu trhu na Slovensku a pôsobí už od roku 1999.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.