Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
29.09.2021, 11:29

Netflix kúpil herné štúdio Night School Studios

Ide o jeho prvú akvizíciu v oblasti vývoja videohier.

Netflix kúpil herné štúdio Night School Studios
Zdroj: Netflix

Americká spoločnosť Netflix kúpila herné štúdio Night School Studios. Líder na trhu streamovacích služieb sa snaží rozšíriť zdroje príjmov v súvislosti s rastúcou konkurenciou vo svojej hlavnej oblasti podnikania.

Pre Netflix ide o prvé prevzatie firmy, ktorá sa špecializuje na vývoj videohier. Podľa agentúry Reuters zostala kúpna cena nezverejnená.

Streamovacia spoločnosť považuje videohry za perspektívnu oblasť na expanziu už dlhšie. V lete najala do vedenia hernej divízie Mikea Verdua, ktorý predtým pracoval aj pre veľkú hernú firmu Electronic Arts.

„Považujeme hry za ďalšiu novú kategóriu obsahu, podobne ako našu expanziu do pôvodných filmov, animácie a televíznych programov bez scenára,“ uviedol Netflix v liste akcionárom.

Spoločnosť Night School Studios vznikla v roku 2014 a je známa najmä vďaka hre Oxenfree. Hry od tejto firmy sú dostupné pre konzoly PlayStation od Sony, Xbox od Microsoftu, Nintendo Switch a tiež pre osobné počítače. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.