Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.08.2017, 12:53

S Tescom do sveta. Malý rodinný pivovar predáva pivo z Hrnčiaroviec nad Parnou v celom regióne V4

Pivovar vznikol v roku 2015, rodinná firma začala spolupracovať s Tescom v marci 2016.

S Tescom do sveta. Malý rodinný pivovar predáva pivo z Hrnčiaroviec nad Parnou v celom regióne V4
Zdroj: Tesco

Malý rodinný pivovar Karpat z Hrnčiaroviec nad Parnou neďaleko od Trnavy sa so svojím pivom pod značkou Tesco Finest dostal na zahraničné trhy susedných krajín a píše svoj úspešný príbeh.

"Cez Tesco môžu slovenskí výrobcovia a dodávatelia preniknúť aj na trhy do ďalších krajín strednej Európy ako Česká republika, Poľsko či Maďarsko,“ uviedol výkonný riaditeľ pre Slovensko a Českú republiku Martin Kuruc. Vďaka ročnej spolupráci so spoločnosťou Tesco obrat pivovaru narástol o polovicu a spoločnosť prijala nových zamestnancov.

Pivovar vznikol v roku 2015, rodinná firma začala spolupracovať s Tescom v marci 2016. Chuť piva z karpatskej vody a kvalitných surovín si zákazníci rýchlo obľúbili, a tak Tesco s rodinným pivovarom rozšírilo spoluprácu na ďalšie krajiny. V júni 2016 sa Karpat stal dodávateľom privátnej značky reťazca Tesco Finest. Na pive zo Slovenska si dnes pochutnávajú ľudia z Česka, Poľska a Maďarska.

Spolupráca s veľkým reťazcom bola súčasťou našej stratégie, už od začiatku sme plánovali spoluprácu s obchodnými sieťami. Sme veľmi radi, že sa nám pred vyše rokom podarilo splniť zložité podmienky auditu, ktoré Tesco vyžaduje pri dodávateľoch privátnej značky. Zo strany auditnej spoločnosti a Tesca prebehlo niekoľko návštev a kontrol, ktoré nás výrazne posunuli vpred najmä v systéme riadenia. Naša technológia je nová, takže v tejto oblasti spĺňame najvyššie hygienické požiadavky,“ uviedol Andrej Sabovčík, majiteľ pivovaru.

Do krajín V4 pivovar dodáva pod privátnou značkou Tesco Finest pivá Premium Lager, ALE, WHEAT, IPA, STOUT a PORTER. V súčasnosti firma ukončuje prípravnú fázu rozšírenia pivovaru, ktoré sa začne od jesene. Dôvodom je spustenie výroby produktov Craft Cider a Craft nealko nápojov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.