Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
05.10.2021, 12:06

The Coca-Cola Company ČR a SR má nového generálneho riaditeľa

Stal sa ním Zbyněk Kovář, ktorý má v nápojovom biznise takmer 20-ročné skúsenosti.

The Coca-Cola Company ČR a SR má nového generálneho riaditeľa
Zdroj: The Coca-Cola Company ČR a SR

Česko-slovenskú pobočku The Coca-Cola Company najnovšie povedie Zbyněk Kovář.

„Post covidová doba a súčasná demografická štruktúra našej spoločnosti prinášajú kedysi nevídané dynamické posuny v správaní spotrebiteľov, zákazníkov i našej konkurencie.
The Coca-Cola Company je vo svojom odbore lídrom trhu v Česku a smeruje k tomuto postaveniu aj na Slovensku. Urobím maximum pre to, aby sme rýchlo reagovali na tieto zmeny a aby sa naša spoločnosť ďalej rozvíjala a rástla. Vďaka špičkovým produktom, širokému portfóliu značiek, ale predovšetkým vďaka skvelému tímu zamestnancov má na to tie najlepšie predpoklady," hovorí Zbyněk Kovář.

Po absolvovaní Vysokej školy ekonomickej v Prahe sa Zbyněk Kovář venoval finančnému a auditorskému poradenstvu. V roku 2000 nastúpil do spoločnosti Pivovary Staropramen, s.r.o., kde počas šestnásťročného pôsobenia prešiel viacerými manažérskymi pozíciami, a to vrátane funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti pre Česko a Slovensko, ktorú zastával osem rokov. V roku 2009 úspešne zaviedol nový program na riadenie nákladov na ochranu EBITDA (zisk pred odpočítaním úrokov, daní a odpisov), čím pomohol spoločnosti prekonať neľahké obdobie. Okrem budovania svojej profesionálnej kariéry naďalej zvyšoval aj svoje odborné znalosti v odbore ako v Česku, tak aj na prestížnych univerzitách v zahraničí.

V roku 2016 sa rozhodol zmeniť pôsobisko a nastúpil na pozíciu riaditeľa exportu a licenčnej výroby do medzinárodnej pivovarníckej spoločnosti Molson Coors Brewing Company v jej európskej divízii. Tu zodpovedal za vývoj obchodnej stratégie v záujme maximalizácie zisku a rastu. S cieľom rozšíriť nadštandardné portfólio pre MCBC Európa pomohol realizovať akvizíciu dvoch miestnych remeselných pivovarov v Taliansku a Španielsku. Od roku 2018 sa rozhodol obohatiť svoje skúsenosti ako inovatívny poradca startupov v Austrálii a pred nástupom do The Coca-Cola Company pracoval ako business unit manažér v spoločnosti Alza.cz.

Zbyněk Kovář na tejto pozícii nahrádza Nataliu Stroe, ktorá najnovšie v rámci skupiny The Coca-Cola Company zastáva pozíciu generálnej riaditeľky pre Poľsko a Pobaltské krajiny.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.