Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
12.10.2017, 09:56

Namiesto nahých žien nahí muži

Taká je nová reklama na dámske obleky.

Namiesto nahých žien nahí muži
Zdroj: Suitstudio

Jesenná kampaň spoločnosti Suitstudio, ktorá predáva dámske obleky na to išla tentokrát drzo. Vysokú rýchlosť šírenia si značka zabezpečila hlavne kvôli bezbranným telám mužov. Slogan „ Neobliekame mužov“ jasne vidieť aj na reklamných fotografiách. Ide o rodovo prevrátené fotky, na ktorých sa predtým dlhodobo využívaná dámska nahota mení s pánskou. Dominantnosť ženy je neprehliadnuteľná, pričom naopak muž, je na snímkach otočený chrbtom alebo rozmazaný. V niektorých prípadoch má dokonca splývať s doplnkami ako kožušiny v izbe.

Zdroj: Suitstudio
Zdroj: Suitstudio

​​Každá žena, ktorá si môže dovoliť vlastniť chlapa, si môže dovoliť aj oblek za 600 až 800 dolárov. Sexuálne príťažlivá žena stojí vo svojom luxusnom apartmáne a pýta sa: Áno vlastním nahého chlapa. A v tomto obleku vyzerám dobre. No a čo?“  

Prítomnosť černošiek na niektorých fotkách takisto búra stereotyp. Dominantnosť modelky tmavej pleti stojacej mocne nad bielym mužským telom sa líši od tradičných gendrových zobrazení v reklame.

Zdroj: Suitstudio

Zdroj: Suitstudio

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.