Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.11.2017, 15:24

Menštruácia je normálna. Preto aj hovoriť o nej by malo byť normálne

Bodyform po minuloročnej reklame, ktorá sa týkala intímnej témy, prišla s novým spotom. Týkajúcim sa menštruácie

Menštruácia je normálna. Preto aj hovoriť o nej by malo byť normálne
Zdroj: Youtube

Značka ženskej starostlivosti Bodyform minulý rok otvorila tabu tému. V reklame ukázala menštruáciu takú, aká je. Červenú. Výskum, ktorý agentúra uskutočnila minulý rok hovorí o tom, že 9 z 10 žien  sa snaží svoje dni zakryť. Je to hlavne preto, že je to téma, o ktorej spoločnosť nehovorí.

Nová kampaň "Blood normal" od Abbott Mead Vickers BBDO zobrazuje ženy v období, kedy majú menštruáciu. Patrí medzi ne pár, ktorý má sex, muž kupujúci vložky aj žena, ktorej po nohách v sprche steká krv.

Minulý rok spot s krvou rozbil menštruačné tabu. Reklama ukazuje ženy, ktoré krvácajú nielen počas svojich dní, ale napríklad aj počas toho, ako športujú.

Okrem  20 sekundových TV spotov nasadených vo Veľkej Británii, bude kreatíva zobrazená na YouTube, Facebooku, Instagrame a Snapchate vo Veľkej Británii, Holandsku a severských krajinách. Navyše spoločnosť Bodyform ponúka finančnú podporu pre tých, ktorí prídu s nápadom, ako otvorene poukázať na menštruačné obdobie.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.