Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
07.12.2021, 14:23

VÚB banka má novú PR manažérku

Prichádza z Magistrátu mesta Bratislava.

VÚB banka má novú PR manažérku
Zdroj: VÚB banka

VÚB banka má od novembra novú PR manažérku, je ňou Katarína Kohútiková. Na tejto pozícii vystriedala Luciu Luptákovú, ktorá sa presunula na post manažérky internej komunikácie. Katarína Kohútiková bude mať na starosti externú komunikáciu banky a spoluprácu s médiami.

Katarína Kohútiková prichádza do VÚB banky z Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy, kde pracovala šesť rokov v kancelárii primátora. Jej hlavnou agendou bola spolupráca s médiami, spracovanie mediálnych výstupov, organizovanie tlačových konferencií či realizácie mediálnych kampaní. „VÚB patrí k najsilnejším bankám na Slovensku, preto som vďačná, že môžem byť novou členkou PR tímu. Je pre mňa dôležité získavať nové skúsenosti, zároveň verím, že na novej pozícii môžem zužitkovať svoje znalosti,” hovorí Katarína Kohútiková, ktorá bude tvoriť tím s PR manažérom a hovorcom banky Dominikom Mišom. 

Katarína Kohútiková má dlhoročné skúsenosti s komunikáciou s médiami. Vyštudovala masmediálnu a marketingovú komunikáciu na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave. Časť štúdia absolvovala v talianskom Neapole, kde sa zameriavala na verejnú, sociálnu a politickú komunikáciu. Novinársku prax získala v Hospodárskych novinách.

Doterajšia PR manažérka Lucia Luptáková sa po 3 rokoch presunula na pozíciu manažérky internej komunikácie. „Beriem to ako prirodzený posun, pretože mi vždy boli blízke zamestnanecké témy. Navyše som sa dlhodobo venovala témam employer brandingu a pomáhala rozbehnúť LinkedIn VÚB banky. Dôležitosť internej komunikácie v čase pandémie ešte narástla a zároveň je to pre mňa príležitosť skĺbiť doterajšie skúsenosti z PR, marketingovej komunikácie či projektového manažmentu,” hovorí Lucia Luptáková.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.