Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.01.2018, 12:56

Demonštranti ničia obchody H&M, kvôli údajne rasistickej reklame

Terčom protestov sa stalo šesť predajní v Juhoafrickej republike.

Demonštranti ničia obchody H&M, kvôli údajne rasistickej reklame
Zdroj: H&M

Demonštranti, ktorých nahnevala údajne rasistická reklama H&M, vtrhli do niekoľkých obchodov švédskeho obchodného reťazca v nákupných centrách v Juhoafrickej republike, kde prevracali vybavenie predajní a rozhadzovali tovar. Informovali o tom agentúry AP a Reuters.

Terčom demonštrantov z ultraľavicovej strany Bojovníkov za ekonomickú slobodu (EFF) sa stalo šesť predajní H&M v provincii Gauteng, kde leží mesto Johannesburg, ktoré je ekonomickým centrom Juhoafrickej republiky.

Polícia uviedla, že v jednom prípade proti demonštrantom použila gumové projektily. Dodala, že zatiaľ nikoho nezatkla.

Spoločnosť H&M vyvolala vlnu pobúrenia a početné obvinenia z rasismu, keď vo svojej reklame použila fotografiu s černošským chlapcom, ktorý mal na sebe mikinu s anglickým nápisom "Najcoolovejšia opica v džungli".

​Firma sa tento týždeň za fotografiu ospravedlnila a uviedla, že ju zo všetkých svojich marketingových aktivít stiahla. Podľa EFF je však postup spoločnosti nedostatočný a prichádza príliš neskoro.

H&M je jedným z najväčších predajcov odevov na svete. Vznikla v roku 1947 a teraz má po celom svete zhruba 4000 obchodov. Špecializuje sa na ponuku módneho oblečenia za nízku cenu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.