Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
17.01.2018, 04:21

Nové tenisky budú v Berlíne slúžiť ako lístok na MHD

Záujemcovia o špeciálne tenisky čakali pred obchodmi dva dni v rade.

Nové tenisky budú v Berlíne slúžiť ako lístok na MHD
Zdroj: Adidas

Nové tenisky, ktoré sa v utorok 16. januára začali predávať v Berlíne, budú slúžiť aj ako lístok na tunajšiu mestskú hromadnú dopravu. Nezvyčajný nápad vzbudil značnú pozornosť a niektorí záujemcovia o jeden z 500 špeciálnych párov už od nedeľného večera stáli v rade pred dvojicou berlínskych obchodov, kde sa predávajú.

Zdroj: Adidas Berlin

​Tenisky stoja 180 eur, bežné celoročné predplatné na mestskú dopravu vyjde najmenej 728 eur.

Ľuďom pripomínajú tenisky značky Adidas už na prvý pohľad verejnú dopravu. Časť vzoru na nových teniskách totiž kopíruje tradičný poťah v miestnom metre. To najzaujímavejšie na celej topánke sa ale skrýva na jej jazyku, kde sa nachádza celoročný lístok na mestskú dopravu.

Zdroj: Adidas Berlin

​Ako zdôrazňuje berlínsky dopravný podnik, ktorý tento rok oslávi 90. výročie, lístok platí len vtedy, keď má cestujúci tenisky obuté. Keby ich mal napríklad so sebou v krabici a zastavil ho revízor, platil by pokutu. Taktiež, ak by mal obutú len jednu topánku.

Lístok v podobe topánok síce nebude platiť na prímestské dráhy, ktoré sú v Berlíne dôležitou súčasťou verejnej dopravy, dá sa s ním však cestovať autobusmi, električkami a metrom, takže sa aj tak v pomere k ďalším možnostiam celoročného predplatného oplatí.

Lacnejšie cestovné však nie je jediným dôvodom, prečo sa pred dvoma obchodmi, kde sa topánky začali predávať, už dopredu tvorili rady. Veľa ľudí tenisky vyrábané v podobných limitovaných edíciách zbiera, a ďalší veria, že sa im ich na internete obratom podarí predať výrazne drahšie.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.