Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.01.2018, 09:53

Amazon otvára obchod budúcnosti. Nemá žiadne pokladne ani predavačov

Zatiaľ ho testuje vo svojej centrále.

Amazon otvára obchod budúcnosti. Nemá žiadne pokladne ani predavačov
Zdroj: Amazon Go

Internetový obchod Amazon.com dnes otvoril po roku testovania svoj obchod budúcnosti Amazon Go. Obchod nemá žiadne pokladnice, je vybavený kamerami a senzormi, ktoré sledujú, čo si kupujúci vezme z regálu a čo vráti späť. Útrata je potom strhnutá z účtu zákazníka po odchode z obchodu, píše agentúra Reuters.

​Amazon otvoril obchod najprv svojim zamestnancom na začiatku decembra 2016. Plánoval, že verejnosti ho sprístupní na začiatku roka 2017. Podľa informácií sa však objavilo niekoľko problémov. Jedným bola správna identifikácia osôb, pretože Amazon nepoužíva identifikáciu osôb podľa tváre. Ako problematické sa ukázalo aj nakupovanie s deťmi, pretože tie okamžite spôsobili zmätok presúvaním tovaru na nesprávna miesta.

Zdroj: Amazon Go

​Obchod s rozlohou 167 metrov štvorcových sa nachádza v kancelárskej budove Amazonu. K nákupu potrebujú zákazníci registrovaný účet a aplikáciu od Amazonu vo svojom smartfóne, ktorú naskenujú pri vstupe. Zhora sledujú kupujúcich čierne kamery a v regáloch sú umiestnené snímače hmotnosti, ktoré pomáhajú určiť, čo presne si zákazníci odniesli. Po odchode z obchodu sa útrata strhne z účtu zákazníka.

Zdroj: Amazon Go

​Spoločnosť sa zatiaľ nerozhodla, kedy a kde by sa mali otvoriť ďalšie podobné obchody a zatiaľ nemá ani v pláne použiť túto technológiu vo väčších obchodoch Whole Foods, ktoré kúpila vlani.

Zdroj: Amazon Go

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.