Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.04.2018, 11:34

Odstúpil šéf najväčšej reklamnej siete vo svete

Sir Martin Sorrell je vyšetrovaný zo zneužitia finančných prostriedkov.

Odstúpil šéf  najväčšej reklamnej siete vo svete
Zdroj: Adweek

Sir Martin Sorrell bol na čele spoločnosti WPP viac ako tridsať rokov. Z funkcie odchádza okamžite a na základe vlastného rozhodnutia, ktoré oznámil v sobotu večer. "To, o čo sa dnes snažíme, prináša klientom príliš veľa zbytočného tlaku", povedal Sorrell. 

"Preto som sa rozhodol vo vašom záujme, v záujme našich klientov, v záujme všetkých majiteľov akcií, a to veľkých i malých, a v záujme všetkých ostatných zainteresovaných strán, že najlepšie bude, ak odídem." 

Spoločnosť WPP dočasne, až do vymenovania nového generálneho riaditeľa, povedie súčasný predseda spoločnosti: Roberto Quarta.

Sorrell je podľa The Guardian jeden z najznámejších a najlepšie platených biznisových lídrov v Británii. Spoločnosť WPP riadil od jej založenia, teda od roku 1985. 

Minulý mesiac bol Sorrell obvinený "z osobného zneužitia úradnej moci" a tiež "zo zneužitia finančných prostriedkov". Obvinenie spoločnosti WPP dnes vyšetruje advokátska kancelária. Sorrell obvinenie odmieta, zároveň tvrdí, že je ho potrebné prešetriť. 

"Samozrejme, že som smutný, že WPP opúšťam po 33 rokoch", uvádza dnes už bývalý šéf WPP vo svojom vyhlásení. "Bola to vášeň, focus, ale aj zdroj energie. Myslím si však, že je v najlepšom záujme podnikania, ak teraz odstúpim. Spoločnosť ponechávam vo veľmi dobrých rukách."

Spoločnosť WPP je reklamný a mediálny konglomerát, ktorý vlastní 400 agentúr. Patrí tu napríklad aj spoločnosť Ogilvy&Mather.  Na Slovensku pôsobí WPP prostredníctvom mediálnych spoločnosti GroupM (Wavemaker, MediaCom a Mindshare) a výskumnej spoločnosti Kantar TNS. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.