Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.05.2018, 21:38

Český Piaf bol úspešný pre viaceré slovenské agentúry

Celkom bodovalo päť našich agentúr s piatimi prácami.

Český Piaf bol úspešný pre viaceré slovenské agentúry
Zdroj: Stratégie

Najúspešnejšou slovenskou agentúrou na tohtoročnej súťaži Piaf Awards bola agentúra Triad, ktorá český trh príjemne prekvapila inovovanou prácou 17. november. Triad myšlienku rozvinul, obohatil ju o nové médiá ako napríklad live stream a preniesol aj do Českej republiky. Na Piafe s touto prácou získal celkom štyri ocenenia: Gold (kategória Storytelling), dvakrát Silver (kategória Media engagement a Creative branding) a raz Bronze (kategória Audience engagement).

Druhou najúspešnejšou slovenskou agentúrou na českom Piafe bola agentúra Effectivity, ktorá zaujala svojou prácou pre klienta Ekotopfilm: Na konci evolúcie nie je krása. Effectivity získala celkom dve ocenenia, oba bronzové -  Bronze v kategórii Storytelling a Flash impact.

V kategórii Media engagement bodovala aj agentúra Istropolitana Ogilvy, a to s prácou pre Magnu - Moje dieťa, za ktorú získala ocenenie Bronze. Nádherný príklad aj efektívnej kampane, za ktorú táto práca dostala u nás Zlatú Effie.

Bronze v kategórii Creative design získala agentúra MADE BY VACULIK, a to za prácu Karta s významom, ktorú pripravila pre Tatrabanku. Tatrabanka každý rok pripravuje špeciálnu edíciu kariet, ktorú venuje významnej súčasnej osobnosti Slovenska. Minulý rok ju venovala Ľuborovi Králikovi, ktorý je autorom prvého etymologického slovníka slovenčiny.

V kategórii Flash impact získala ocenenie Silver aj agentúra MUW Saatchi&Saatchi za prácu Rádiobudíčky, pre poisťovňu Kooperativa.

Shortlisty na ocenenia nepremenila agentúra Wiktor Leo Burnett, ani This is Locco. Kompletné výsledky súťaže si môžete pozrieť tu. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.