Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.06.2018, 14:07

Ktorá reklama je podľa vás lepšia? Selfie pre psa alebo reklama od Apple

Obe budú bojovať na najväčšom festivale kreativity v Cannes.

Ktorá reklama je podľa vás lepšia? Selfie pre psa alebo reklama od Apple
Zdroj: archív

Už budúci pondelok sa začína vo francúzskom Cannes 65. ročník medzinárodného festivalu, ktorý je najvýznamnejšou oslavou kreativity na svete - Cannes Lions. Desiatky tisíc prác každý rok bojujú o miesto na výslní a len približne piatim percentám z nich sa podarí zaujať porotu a skutočne zažiariť.

Pozrite si spolu s nami dvadsať najhorúcejších favoritov na sošky levov. Postupne zverejníme všetkých dvadsať kandidátov, pričom pri každom zverejnenom spote uvidíte aj komentár odborníka z agentúry Wiktor Leo Burnett a Stratégií, ako aj názor, ktorá reklama z reklamného battle je zaujímavejšia.

Mars NZ - Pedigree - Colenso BBDO, Auckland, New Zealand

Apple HomePod, TBWA/Media Arts Lab, Los Angeles, USA

Ľuboš Borovský
Zástupca riaditeľa obchodného oddelenia
Mafra Slovakia, Stratégie

U mňa vyhráva Mars NZ - Pedigree. Je to dobrý nápad a realizácia. Fakt sa mi to páči, a to aj napriek faktu, že nie som psíčkar:). Apple Home je síce kreatívne vynikajúca reklama, ale priznávam, že nie som veľký fanda tohto typu projektov. Mám rád skôr "lopaty".

Mars NZ - Pedigree - 8

Apple Home - 5

Zdroj: archív

Eva Myjavcová
Copywriter Senior/Creative Team Leader
Wiktor Leo Burnett

Z tejto dvojice je mojím víťazom MARS NZ - Kampaň pre Pedigree a to hlavne preto, že výborrne pracuje s insightom, ktorý dôverne pozná každý psíčkár - urobiť dobrú selfie so svojím psíkom je mega ťažké. Pripočítajme k tomu peknú technickú fičúrku, ktorá je teraz pomaly must pre každú kampaň s Cannes-kými ambíciami a využitie produktu v kampani, ktoré prinieslo aj reálne predajné výsledky a máme víťaza. Veď uznajte, čo je pre psíčkara viac, než jeho psík v roztomilej virtuálnej policajnej uniforme?

Mars NZ - Pedigree - 6

Apple Home - 5

Zdroj: archív

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.