Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
22.06.2018, 11:21

Karáskov film The Swan očaril svet. Získal aj ocenenie francúzskeho ministerstva kultúry

Pozrite si ho, stojí za to. Prinášame vám ho exkluzívne, doteraz nebol nikde zverejnený.

Karáskov film The Swan očaril svet. Získal aj ocenenie francúzskeho ministerstva kultúry
Zdroj: Pavol Funtál/HN

O filme The Swan sa už toho popísalo dosť. Tak aspoň malá rekapitulácia. Desaťminútová snímka vznikla pôvodne ako súčasť reklamnej kampane „Na konci evolúcie nie je krása“. Zachytáva faunu v čase, keď sa zvieratá už dokonale prispôsobili civilizačnému dopadu.

Krátky film mal premiéru na otvorení festivalu EKOTOPFILM/ENVIROFILM v roku 2017 a následne sa šíril prostredníctvom aplikácie FilmFreeWay.

V priebehu roka sa dočkala "Labuť" premietaní na 3 kontinentoch, kde zaujala nielen enviromentálne publikum, ale aj porotcov známych festivalov krátkych filmov ako napríklad Berlin Shorts či Canada Shorts. Na poslednom menovanom získala dokonca hlavnú cenu Grand Prix a Jonáš Karásek si odniesol aj hlavné ocenenie za réžiu.

Film popri tom dokázala bodovať aj na reklamných festivaloch Golden Drum, New York či Piaf v kategóriach Branded Content a StoryTelling.

Tento týždeň zaujala snímka aj zástupcov francúzskeho ministerstva kultúry, ktorí jej počas festivalu Deauville Green Award v Normandii udelili špeciálne ocenenie. 

Film The Swan vznikol vďaka spolupráci agentúry Effectivity POWERED BY PUBLICIS, GunPowder a ALIEN Studio. Je už voľne dostupný, neváhajte si pozrieť a zdieľať.

Vizitka filmu:
Réžia: Jonáš Karásek
Story Writer: Peter Rajčák, Jonáš Karásek
Cast: Octavia McKenzee
VFX: ALIEN Studio, GunPowder
Produkcia: GunPowder, Effectivity
Fotografie: Manuel Campagnoli
Zvuk: Vladimír „Bajko“ Bajnoczi

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.