Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
03.07.2018, 14:22

V rebríčku top PR agentúr opäť kraľuje Seesame. Za rok si najviac polepšilo SKPR Strategies

Podľa šéfa Asociácie PR Martina Mazaga, čísla v rebríčku potvrdzujú trend rastu záujmu o PR služby.

V rebríčku top PR agentúr opäť kraľuje Seesame.  Za rok si najviac polepšilo SKPR Strategies
Zdroj: archív

Asociácia PR agentúr Slovenskej republiky (APRSR)  zverejnila rebríček agentúr zoradených podľa čistých prijatých honorárov za PR služby v roku 2017. Údaje v rebríčku sú porovnateľné s verejne dostupnými údajmi  o tržbách.

„Aktuálne údaje o obratoch i honorároch agentúr potvrdzujú trend rastu záujmu o PR služby, a to medziročne o viac ako 10 percent. Prvý polrok 2018 naznačuje, že by sme v tomto roku mohli dosiahnuť podobnú dynamiku trhu,“ hovorí o tohtoročnom rebríčku Martin Mazag, prezident Asociácie PR na Slovensku.  

Na prvom mieste v tabuľke PR agentúr za rok 2017 podľa honorárov za PR služby je agentúra Seesame, ktorá si v porovnaní s minulým rokom prilepšila o viac ako deväť percent. Skokanom roka je agentúra SKPR Strategies, ktorej tržby za PR vzrástli o viac ako 118 percent. Podľa rebríčka sa zmenilo  v porovnaní s rokom 2016 aj poradie agentúr na prvých troch miestach: jednotkou zostáva Seesame, za Seesame nasleduje PR Clinic (prilepšilo si o dve miesta),  tretia je agentúra Dynamic Relations 2000. Štvrtú pozíciu obhájila agentúra PRime Time, prvú päťku v tomto roku uzatvára skokan roka SKPR Strategies, ktoré bolo minulý rok siedme. 

Zdroj: APRSR

​Poznámka: *Agentúra Grayling neposkytuje údaje za jednotlivé trhy samostatne.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.