Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.07.2018, 11:51

Slováci vyrobili prvý prémiový gin

Dizajn fľaše kombinuje tradičnú slovenskú modrotlač a banícku tradíciu ťažby zlata a striebra.

Slováci vyrobili prvý prémiový gin
Zdroj: BVD

Slovenská spoločnosť Bird Valley Distillery, alebo Pálenica vo Vtáčom údolí – výrobca stopercentných ovocných destilátov, aktuálne vstupuje na trh prémiových ginov. Ako informoval Ľubomír Flašík, majiteľ značky Gin Gin, myšlienka vstúpiť na tento trh vznikla sledovaním trendu „ginovej vlny“. Tá existuje v krajinách západnej Európy už niekoľko rokov a postupne je citeľná aj na Slovensku.

„Keďže sa snažíme vyvíjať unikátne produkty, ktoré sú buď jediné svojho druhu, minimálne v čase ich vzniku, alebo majú určitú špecifickú črtu odlišnosti, rozhodli sme sa vyrobiť prvý slovenský prémiový gin. Ten na slovenskom trhu chýbal,“ približuje Ľubomír Flašík a dodáva, že je pre nich prioritou, aby sa na Slovensku začalo piť viac slovenského ginu. „Gin Gin je založený predovšetkým na slovenských tradičných bylinách a plodoch ako slovenské borievky, koreň horca, materina dúška, kvet lipy alebo dula. Tiež máme záujem prispievať k skvalitneniu slovenskej koktejlovej kultúry,“ dodáva Ľubomír Flašík.

Záujem Slovákov o gin, podľa jeho slov, medziročne rastie a v spojení s aktuálnym trendom lokálnosti vidí v novom produkte potenciál.

„Gin Gin prezentujeme ako „prvý slovenský prémiový gin”, aby si ľudia uvedomili, že ide o významnú gastronomickú udalosť u nás a zvýšil sa ich záujem o tento segment destilátov. Gin Gin má dokonca svoj rodný list,“ hovorí Ľubomír Flašík.

Nový produkt je komunikovaný hlavne prostredníctvom sociálnych sietí. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.