Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
16.08.2018, 11:45

NN Group kupuje Aegon Slovensko a Aegon Česká republika

Celková hodnota transakcie je 155 miliónov eur.

NN Group kupuje Aegon Slovensko a Aegon Česká republika
Zdroj: www.nn-group.com

Skupina NN Group dnes oznámila, že dosiahla dohodu o kúpe spoločnosti Aegon na Slovensku a Aegon v Českej republike. Na Slovensku NN kupuje Aegon Životnú poisťovňu a Aegon dôchodkovú správcovskú spoločnosť a v Českej republike životnú poisťovňu Aegon Pojišťovna, pričom celková hodnota transakcie je 155 miliónov EUR.

Táto transakcia je, podľa informácii NN Group, v súlade so stratégiou skupiny dosiahnuť rast výnosov a generovať zvýšený zisk v Európe. Formou tejto strategicky výhodnej akvizície si spoločnosť NN posilní svoju pozíciu na trhu a tiež distribučnú sieť v Českej republike a na Slovensku, kde bude aj naďalej posilňovať svoju vedúcu pozíciu na trhu dôchodkového sporenia.

Transakcia podlieha odsúhlaseniu regulátorov v oboch krajinách (na Slovensku vstúpi do platnosti po získaní všetkých potrebných predchádzajúcich súhlasov) a predpokladá sa, že celý proces bude ukončený na konci prvého kvartálu roku 2019.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.