Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.08.2018, 07:00

TRIAD pre neziskovku BDC. Do tvorby kampane zapojil aj študentov

Víťazný študentský koncept stál na známej vete „Skutok sa nestal“.

TRIAD pre neziskovku BDC. Do tvorby kampane zapojil aj študentov
Zdroj: TRIAD

Aktuálna kampaň pre Bratislavské dobrovoľnícke centrum vznikla za účasti študentov tretieho ročníka Katedry marketingovej komunikácie Univerzity Komenského v Bratislave. Do celého procesu ich zapojila fullservisová agentúra TRIAD, ktorá s BDC spolupracuje od ich vzniku.

TRIAD sa zapája do aktivít spojených so vzdelávaním mladých ľudí. Tento rok sa rozhodol vyskúšať okrem 10 dňovej agentúry niečo nové. Martin Woska, Chief Creative & Strategy Officer, sa počas semestra stretával so študentami KAMAKO. Nešlo však o klasické prednášky, vysokoškoláci sa rozdelili do skupín a vytvorili malé študentské reklamné agentúry.

Zdroj: TRIAD

Celý semester tak vznikali konkrétne kampaňové nápady pre skutočného klienta. Študenti najskôr pripravovali vlastnú prezentáciu o svojej "agentúre", ako keby sa prihlásili do tendra. Následne spracovávali stratégiu a brief, ukázali prvé nápady na debriefe a nakoniec si vymysleli vlastné kreatívne riešenia. Vo finále prezentovali nielen pred svojimi spolužiakmi z konkurenčných mini agentúr, ale aj pred klientom a kreatívcami z TRIADu.

Klient si vybral víťazné riešenie, ktoré potom TRIAD dopracoval a zrealizoval. Víťazný študentský koncept stál na silnej, aj keď smutne známej vete „Skutok sa nestal“. Tá bola pretavená do kampaňového headlinu „Dôkaz, že dobrý skutok sa stal“ a rozpracovaná do outdooru, social media komunikácie a rozhlasového spotu. Pozrite si výsledok. 

Zdroj: TRIAD
Zdroj: TRIAD

Autori víťazného nápadu: Jakub Hrubý, Paula Straková, Veronika Žirošová, Martina Mihalovičová, Kamila Šebestová & TRIAD

Creative Director: Martin Woska, Vlado Kurek
Copywriter: Matúš Hliboký, Vlado Kurek
Art Director: Csilla Polák
Account Manager: Iva Kolevová

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.